ترتیب علائم کرونا ویروس مشخص شد |
ترتیب علائم کرونا ویروس مشخص شد

ترتیب علائم کرونا ویروس مشخص شد

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۲۷ / اسد ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

محققان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی می‌گویند که ترتیب رخ دادن علائم کووید-۱۹ را کشف کرده‌اند، اکتشافی که می‌تواند به تشخیص و معالجه زودتر بیماران بیشماری کمک کند.

داکتر باب لاهیتا، استاد طب که با این مطالعه ارتباطی نداشته می‌گوید: ” فکر می‌کنم ۵۵۰۰۰ بیمار از کشور چین مورد مطالعه قرار گرفتند. با بررسی داده‌ها و علائم مشخص شد که این ترتیب بسیار قابل تکرار است.”

طبق این مطالعه که در ژورنال پزشکی Frontier Public Health منتشر شده‌است، به احتمال زیاد ترتیب علائم کرونا ویروس به شرح زیر است: تب، سپس سرفه و درد عضلانی، بعد حالت تهوع و / یا استفراغ و سپس اسهال.

همه بیماران مجموعه علائم یکسانی را تجربه نمی‌کنند. اما یافته‌های جدید نشان می‌دهند که کووید-۱۹ چطور با سایر بیماری‌های شناخته‌شده تفاوت دارد. در حالی که تب و سرفه با تعدادی بیماری دیگر مانند آنفولانزا نیز همراه است، در این مطالعه ذکر شده‌است که زمان‌بندی شروع این علائم کرونا ویروس و علائم بعدی دستگاه گوارش، این ویروس را از بقیه متمایز کرده‌است.

پیتر کوهن، دانشمندی از USC در بیانیه مطبوعاتی درباره این مطالعه گفت: درک ترتیب علائم کرونا ویروس در “چرخه‌های همپوشانی بیماری‌ها” مثلا در فصل آینده آنفولانزا مفید است.

کوهن ادامه داد: “پزشکان می‌توانند تعیین کنند که چه اقداماتی برای مراقبت از بیمار لازم است و به این ترتیب می‌توانند از بدتر شدن وضعیت بیمار جلوگیری کنند.”

برای کشف توالی علائم کرونا، محققان USC، به رهبری جوزف لارسن، سوابق پزشکی و سایر داده‌ها را در بیش از ۵۵۰۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در چین طی یک دوره نه روزه در فبروری، به همراه مجموعه‌ای از بیش از ۱۰۰۰ مورد از ماه دسامبر تا جنوری بررسی کردند. آنها همچنین یافته‌های خود را با داده‌های مربوط به ۲۴۷۰ مورد آنفلوانزا در آمریکای شمالی، اروپا و نیمکره جنوبی از ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۸ مقایسه کردند.

لاهیتا گفت: “داشتن این اطلاعات مهم است. علاوه بر مواردی که همه ما در موردشان صحبت می‌کنیم (از بین رفتن حس بویایی و چشایی)، تب، سرفه، درد عضلانی، حالت تهوع، استفراغ و سپس اسهال نشانگرهای بسیار خوبی بر این واقعیت هستند که ممکن است به کووید-۱۹ مبتلا شده باشید.”

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید