ادامه مانور نظامی نیروی های ارتش در ولایت های هم سرحد با پاکستان |
ادامه مانور نظامی نیروی های ارتش در ولایت های هم سرحد با پاکستان

ادامه مانور نظامی نیروی های ارتش در ولایت های هم سرحد با پاکستان

۲۶ / اسد ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

پس از ولایت ننگرهار و پکتیا، هم زمان با سفر مقام‌های ارشد وزارت دفاع به ولایت قندهار، نیروهای ارتش امروز مانور نظامی در ولسوالی اسپین بولدک ولایت قندهار که هم سرحد با پاکستان است، راه اندازی کرده اند.

جاوید فیصل، سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان امروز یکشنبه (۲۶ اسد) در توییتی گفته است که نظامیان افغان تمرینات گستردۀ نظامی را در ولسوالی سپین بولدک ولایت قندهار آغاز کرده اند.

فیصل افزوده که این تمرینات به نام اعضای نیروهای امنیتی افغان که در درگیری اخیر با نظامیان پاکستانی در این ولسوالی کشته شده اند، نام‌گذاری شده است.

از سوی هم وزارت دفاع گفته است که در این مانور نظامی نیروهای پیاده، کماندو، نیروهای ضربتی، سرحدی و نیروهای هوایی شرکت کرده و توانایی‌های‌شان را با کاربرد سلاح‌های سبک و سنگین به نمایش گذاشتند.

مانور نظامی ارتش افغانستان در مرز با پاکستان

این در حالی است که پیش از این نیروهای ارتش در ولسوالی گوشته ننگرهار و ولسوالی آریوب‌زازی ولایت پکتیا در دو روز گذشته مانور نظامی انجام داده اند.

مقام های ارتش هدف از انجام این مانورها را بلندبردن توانایی نیروهای امنیتی و دفاعی خوانده، تاکید کرده اند که مانورها در نقات مرزی پیام روشن به «دوستان و دشمنان» افغانستان دارد.

این مانورهای نظامی در حالی در نزدیکی خط دیورند انجام می‌شوند که اخیراً درگیری‌های مرزی میان نظامیان افغانستان و پاکستان در اسپین بولدک قندهار و ولایت کنر رخ داده است.

در همین حال نظامیان پاکستانی بارها خاک افغانستان را هدف حملات راکتی قرار داده که در آن شماری از غیرنظامیان کشته و زخمی شده اند.

پیش از این نیز حکومت افغانستان، پاکستان را به ایجاد دروازه و کشیدن موانع در در خاک افغانستان متهم کرده بود، اما وزارت خارجه پاکستان اقدام پاکستان در خصوص ایجاد دروازه و نصب موانع در سرحدات‌اش را مطابق قوانین بین‌المللی خوانده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید