ریاست جمهوری: طرف طالبان دولت افغانستان است |
ریاست جمهوری: طرف طالبان دولت افغانستان است

ریاست جمهوری: طرف طالبان دولت افغانستان است

۲۵ / اسد ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری در واکنش به گفته های سخنگوی طالبان می گوید طالبان واقعیت های امروز افغانستان را درک کنند که طرف اصلی شان دولت افغانستان است.

آقای صدیقی امروز شنبه (۲۵اسد) در توییتی گفته است:‌ «بهتر است، تا طالبان واقعیت‌های امروز افغانستان را درک کنند. طرف اصلی شان، دولت جمهوری اسلامی افغانستان است که از اکثریت قاطع مردم افغانستان نماینده گی می کند.»

صدیقی تاکید کرده که اظهارات اخیر طالبان ادامه‌ی بهانه جویی و وقت کشی آن‌ها در پروسه‌ی صلح است.

سخنگوی رییس جمهور افزوده که پس از رهایی «خطرناک ترین» اعضای گروه طالبان، هیچ بهانه‌ی نزد طالبان باقی نمانده و وقت آن رسیده تا این گروه که نمایندگی از هیچ بخشی از ملت ما نمی کند، از خشونت دست کشیده و خواست مردم افغانستان را برای ختم جنگ بپذیرند.

طالبان حکومت افغانستان را به حیث یک نظام به رسمیت نمی شناسد

این اظهارات سخنگوی ریاست جمهوری در حالی مطرح شده است که گروه طالبان امروز با نشر اعلامیه گفته است: «از چند روز به اینسو مقامات اداره کابل در مورد آغاز مذاکرات و بندی‌های امارت اسلامی، موقف‌های خلاف واقعیت‌ها می‌گیرند.»
طالبان افزوده که حکومت افغانستان را به صفت یک نظام نه بلکه یک چتری می‌داند که برای دوام اشغال امریکایی از غرب آورده شده است.

طالبان در اعلامیه شان تاکید کرده: «ما آغاز آن مذاکرات را قبول داریم و برایش آمادگی داریم که در پیمان تاریخی دوحه تسجیل شده و مذاکرات بین الافغانی است که تمام جهت‌های متنازع افغانی را احتوا می‌کند.»

این اظهارات درحالی مطرح می شود که رهایی ۴۰۰ زندانی طالبان روز پنجشنبه گذشته آغاز و قرار است امروز نیز شماری از این زندانیان رها شوند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید