روند جنجالی آزادی ۴۰۰ زندانی بحث برانگیز شورشیان؛ از رد ادعای طالبان تا تامین امنیت زندانیان |
روند جنجالی آزادی ۴۰۰ زندانی بحث برانگیز شورشیان؛ از رد ادعای طالبان تا تامین امنیت زندانیان

روند جنجالی آزادی ۴۰۰ زندانی بحث برانگیز شورشیان؛ از رد ادعای طالبان تا تامین امنیت زندانیان

۲۳ / اسد ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

پس از آن که گروه طالبان در ادعای تازه اعلام کرده اند که خطر جدی امنیتی زندانیان این گروه که قرار است آزاد گردند را تهدید می کند ریاست جمهوری می گوید که اتهامات اخیر طالبان بی اساس است و حکومت افغانستان برای تامین امنیت این زندانیان طالبان اقداماتی را روی دست گرفته است.

صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری امروز پنجشنبه (۲۳اسد) در توییتی نگاشته است: «آخرین اتهامات طالبان در مورد چگونگی تأمین امنیت بازداشت شدگان طالبان بی اساس است.» صدیقی افزوده که دولت افغانستان قبلا در این زمینه اقداماتی انجام داده است.

سخنگوی ریاست جمهوری از طالبان خواسته است که از چنین اظهاراتی خودداری کنند.

از سوی هم سانی لگیت، سخنگوی نیروهای امریکایی در افغانستان ادعاهای طالبان مبنی بر نقض تفاهمنامه بین طالبان و امریکا را اشتباه خوانده و آن را تلاشی برای منحرف ساختن اذهان از افزایش خشونت ها دانسته است.

سخنگوی نیروهای امریکای در افغانستان از تمامی طرف ها خواسته است تا برای کاهش خشونت ها و صلح تلاش نمایند.

ادعای تازه طالبان

گروه طالبان ناوقت روز گذشته با نشر اعلامیه ای گفته است که بر اساس معلومات استخباراتی که در اختیار آنان قرار گرفته خطر امنیتی در برابر پروسه رهایی زندانیان باقی مانده این گروه از زندان پلچرخی وجود دارد.

گروه طالبان تاکید کرده: «گروه داعشی ها به همکاری استخبارات اداره کابل، بعضی نظامیان و قومندانان پوسته های امنیتی زندان، اراده حمله بر آن وسایط نقلیه ای را دارد که زندانیان باقی مانده را از زندان پلچرخی انتقال می دهند.»
این گروه همچنان هشدار داده که حمله بالای زندانیان این گروه پروسه مذاکرات را مختل می سازند.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که روند رهایی ۵ هزار زندانی طالبان پس از امضای توافق‌نامه صلح امریکا و طالبان در دوحه قطر سال گذشته آغاز شد و این روند با وجود چالش ها تا کنون ادامه دارد.

پیش از این لویه جرگه مشورتی صلح که برای رهایی ۴۰۰ زندانی خطرناک گروه طالبان دایر شده بود نیز از این روند حمایت کرده و بر رهایی این زندانیان طالبان برای آغاز مذاکرات بین الافغانی مهر تایید گذاشته است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید