در صورت ابتلای حتی یک دانش آموز؛ احتمال تجدیدنظر در بازگشایی مکاتب از سوی وزارت معارف |
در صورت ابتلای حتی یک دانش آموز؛ احتمال تجدیدنظر در بازگشایی مکاتب از سوی وزارت معارف

در صورت ابتلای حتی یک دانش آموز؛ احتمال تجدیدنظر در بازگشایی مکاتب از سوی وزارت معارف

۲۳ / اسد ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

رنگینه احمدی سرپرست وزارت معارف می گوید در صورت ابتلای حتی یک دانش آموز به ویروس کرونا احتمال تجدید نظر در تصمیم بازگشایی مکاتب وجود دارد.

خانم حمیدی امروز پنجشنبه (۲۳اسد) در نشست خبری مشترک با سرپرست وزارت صحت عامه گفت که به دلیل اینکه دانش آموزان صنف های یازده و دوازده با وقتی کمی که دارند بتواند به درس های شان برسند به مکاتب دولتی اجازه داده شده تا درس‌ حضوری این صنف‌ها را با رعایت توصیه های صحی آغاز کنند.

او افزود اگر در یک ماه پس از شروع درس‌ها موارد ابتلا به ویروس کرونا در میان دانش‌آموزان مشاهده نشد، به تدریج درس‌های حضوری سایر صنف‌ها نیز آغاز می‌شود و اگر دانش آموزی به ویروس کرونا مبتلا شد در این مدت احتمال تجدید نظر در تصمیم وزارت معارف وجود دارد.

سرپرست وزارت معارف خاطرنشان کرد که یک تیم نظارتی برای نظارت از مکاتب به‌ویژه مکاتب خصوصی که اجازه شروع درس حضوری از صنف اول تا دوازدهم را یافته تشکیل می‌شود تا از چگونگی رعایت سفارش‌های بهداشتی نظارت کنند.

حمیدی با بیان اینکه استفاده از ماسک شرط اساسی حضور در صنف هاست از خانواده ها خواست که ماسک برای شاگردان آماده کنند.

سرپرست وزارت معارف با اشاره به انتقادات شهروندان مبنی بر بازگشایی صنف اول الی دوازده مکاتب خصوصی و بازگشایی تنها دو صنف مکاتب دولتی گفت که به دلیل وجود شمار زیادی دانش آموز در مکاتب دولتی، دور دست بودن بسیاری از مکاتب در ولسوالی ها و نیز فضای محدود رعایت توصیه های صحی ممکن نیست.

آغاز دورس حضوری در مکاتب

این در حالی است که پس از شیوع ویروس کرونا در جلسه کابینه به تاریخ ۲۰ اسد طرح وزارت معارف مبنی بر آغاز دروس حضوری صنوف یازدهم و دوازدهم مکاتب دولتی، صنوف هفتم الی دوازدهم لیسه های شبانه، صنوف اول الی دوازدهم مکاتب خصوصی با در نظرداشت دستورالعمل‌های صحی وزارت صحت عامه تصویب گردید.

براساس این طرح، درس‌های حضوری سر از اول ماه سنبله آغاز می‌شود.

پیش از این نیز قرار بود مکاتب در پانزدهم اسد همزمان با بازگشایی دانشگاه‌های دولتی و خصوصی باز شود، اما طرح وزارت معارف در نشست قبلی کابینه مورد تأیید قرار نگرفت.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید