کشته شدن ۲۱ غیرنظامی در ۱۰ روز در ولسوالی ارغستان قندهار |
کشته شدن ۲۱ غیرنظامی در ۱۰ روز در ولسوالی ارغستان قندهار

کشته شدن ۲۱ غیرنظامی در ۱۰ روز در ولسوالی ارغستان قندهار

۲۲ / اسد ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

کمیسیون حقوق بشر اعلام کرده است که در ۱۰ روز گذشته ۲۱ غیرنظامی در انفجار ماین های جاسازی شده از سوی طالبان در ولسوالی ارغستان قندهار کشته شده اند.

کمیسیون حقوق بشر امروز چهارشنبه (۲۲اسد)‌ گفته است که در جریان ۱۰ روز گذشته، در نتیجه‌ی چهار انفجار ماین‌های جاسازی‌شده از سوی طالبان در ولسوالی ارغستان ولایت قندهار، ۲۱ غیرنظامی کشته و ۲ نفر دیگر زخمی شده اند.

این کمیسیون به نقل از باشندگان ولسوالی ارغستان قندهار گفته است که گروه طالبان در بخش‌های مختلف این ولسوالی، ماین جاسازی کرده اند که در هفته دو یا سه ماین منفجر و سبب تلفات غیرنظامیان می شود.

کمیسیون مستقل حقوق بشر، از گروه طالبان خواسته تا اصول حقوق بشردوستانه‌ی بین‌المللی را رعایت و از تلفات غیرنظامیان جلوگیری کند.

این کمیسیون در عین حال از طالبان خواسته است که از جاسازی ماین‌ها در مناطق مسکونی که بدون تفکیک باعث تلفات غیرنظامیان می‌شود، خودداری کنند.

این در حالی است که پیش از این نیز کمیسیون حقوق بشر و هیئت معاونیت ملل متحد (یوناما) انفجار ماین های جاسازی شده از سوی طالبان را عامل اصلی افزایش تلفات غیرنظامیان دانسته بار ها خواهان توقف استفاده ماین گذاری ها شده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید