پاهای بیچاره ما! هر روز از آنها کار می‌کشیم و حتی یادشان نمی‌افتیم، چه برسد به اینکه بخواهیم آنها را ماساژ بدهیم. اما علم به موضوع ماساژ پاها و تاثیر مثبتی که روی سلامتی دارد پرداخته‌است. اگر شب‌ها قبل از خواب ۱۰- تا ۱۵ دقیقه پاها را ماساژ بدهید، کمک شایانی به سلامتی‌تان کرده‌اید. ۶ فایده ماساژ پا قبل از خواب عبارتند از:

۱. گردش خون را بهبود می‌دهد

این مورد به خصوص برای کسانی‌ که کار دفتری و اداری دارند مهم است. ماساژ پا قبل از خواب جریان خون را تا حد زیادی در پاها افزایش می‌دهد.

۲. فشار خون را کاهش می‌دهد

در یک مطالعه امیدبخش در میامی، بیمارانی که سه بار در هفته و هر بار به مدت ۱۰ دقیقه ماساژ پا گرفتند، بهبود خلق و خو و کاهش فشار خون را تجربه کردند.

مطلب مرتبط: با این ۹ عادت روزانه، حال خودتان را خوب کنید

۳. علائم اضطراب و افسردگی را کاهش می‌دهد

مطالعات صورت گرفته در زمینه بارتاب درمانی نشان می‌دهند که ماساژ مداوم و کوتاه پا احساس اضطراب و افسردگی را کاهش می‌دهد.

مطلب مرتبط: ۱۴ نشانه افسردگی در کودکان که هر پدر و مادری باید بداند

۴. سردرد را تسکین می‌دهد

در یک مطالعه روی بیمارانی که از سردرد رنج می‌بردند، ماساژ پا سبب کاهش درد شد. ۳ ماه بعد از پایان دوره ماساژ، ۶۵٪ از شرکت‌کنندگان در مطالعه بهبود سردرد را گزارش دادند. به علاوه، سردردِ درصد پایینی از بیماران به طور کلی از بین رفته بود.

۵. علائم سندروم پیشاقاعدگی و یائسگی را تسکین می‌دهد

بسیاری از علائم شایع (سندرم پیشاقاعدگی) PMS – اضطراب، خستگی، سردرد، نوسانات خلقی، تحریک‌پذیری و سردرد – با ماساژ کوتاه و شبانه پا قابل کاهش است. علائم یائسگی عموماً مشابه هستند و با ماساژ شبانه پا می‌توان آنها را هم به حداقل رساند.

مطلب مرتبط: ۹ دلیل که همیشه احساس خستگی می کنید

۶. اثرات ادم (تورم) را کاهش می‌دهد

اِدِم نوعی اختلال سلامتی است که منجر به تجمع مایعات در در فضای میان‌بافتی و زیر پوست بدن می‌شود. این اختلال در مراحل پایانی بارداری بسیار شایع است اما با ماساژ پاها قبل از خواب می‌توان تا حد زیادی تورم را کاهش داد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *