پمپئو و ملا برادر در مورد روند صلح افغانستان گفتگو کردند |
پمپئو و ملا برادر در مورد روند صلح افغانستان گفتگو کردند

پمپئو و ملا برادر در مورد روند صلح افغانستان گفتگو کردند

۱۴ / اسد ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

گروه طالبان اعلام کرده است که ملا برادر رییس دفتر سیاسی این گروه با مایک پمپئو وزیر خارجه امریکا در مورد صلح افغانستان گفتگو کرده اند.

سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفته است که این دیدار شام روز گذشته انجام شده و در  آن دو طرف در مورد اغاز مذاکرات بین الافغانی و وضعیت کنونی گفتگو کرده اند.

شاهین تاکید کرده که در این گفتگو همچنان طرفین رهایی زندانیان باقی مانده طالبان را برای آغاز مذاکرات بین الافغانی مهم دانسته اند.

به گفته شاهین وزیر خارجه امریکا از آتش بس اعلان شده از سوی طالبان استقبال کرده است.

وزارت خارجه امریکا تاکنون در این مورد چیزی نگفته است.

این گفتگو در حالی صورت گرفته است که حکومت افغانستان گروه طالبان را متهم به ۳۸ مورد نقض آتش بس در سه روز عید کرده گفته است که طالبان ۶۰ غیرنظامی را در این جریان کشته و زخمی کرده اند.

از سوی هم رهایی زندانیان طالبان به یک مانع بزرگ در برابر آغاز مذاکرات صلح تبدیل شده و حکومت افغانستان تاکنون حاضر به رهایی ۴۰۰ زندانی طالب نشده است.

حکومت افغانستان این زندانیان طالبان را خطرناک می داند و برای رهایی آن ها لویه جرگه مشورتی را به تاریخ ۱۷ اسد ماه جاری برگزار می کند.

هرچند گروه طالبان از تکمیلی رهایی زندانیان دولتی خبر داده اند اما روز گذشته سخنگوی ریاست جمهوری گفت زندانیان رها شده مطابق لیست سپرده شده از سوی حکومت نیست.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید