ارگ: حملات اخیر زیر پرچم داعش بررسی می شود |
ارگ: حملات اخیر زیر پرچم داعش بررسی می شود

ارگ: حملات اخیر زیر پرچم داعش بررسی می شود

۱۴ / اسد ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

ارگ ریاست جمهوری می گوید گروه داعش در شرق افغانستان شکست خورده و حملات اخیر زیر پرچم این گروه در ننگرهار بررسی می شود.

صدیق صدیقی، سخن‌گوی ریاست‌جمهوری امروز سه‌شنبه (۱۴ اسد)، در نشست خبری گفت حملات تحت برچم داعش و وضعیت امنیتی شرق افغانستان بررسی می شود.

آقای صدیقی افزود که گروه طالبان، پس از امضای توافق‌نامه‌ی صلح مسؤولیت دارد تا روابط خود را با تمام گروه‌های تروریستی قطع کند.

سخنگوی ریاست جمهوری تاکید کرد: «در حال حاضر، بیشتر اعضای گروه داعش را طالبان تشکیل می‌دهد و این واقعیت است و تمام دنیا آن را می‌داند. مسؤولیت طالبان، این است که بعد از امضای توافق‌نامه‌ی صلح، با تمام گروه‌های تروریستی قطع رابطه کند. این که جنگجویان طالب بعد از صلح، دوباره به داعش بپیوندند، قابل قبول نیست و هیچ مشکلی را حل نمی‌کند.»

او در این نشست خبری که تماس تلفونی رییس جمهور غنی را در چارچوب دیپلماسی عیدی با رییسان جمهور ترکیه، ازربایجان، ترکمنستان، ایران، ازبکستان و نخست وزیران هند و پاکستان توضیح می داد خاطر نشان کرد که در این تماس ها پیرامون اجماع و حمایت از روند صلح، گسترش روابط و همکاری های منطقه ای و اقتصادی گفتگو شده است.

به گفته او تلاش های حکومت بر این است که هرچه زود تر لیست کابینه تکمیل و بعد از رخصت تابستانی به پارلمان فرستاده شود.

صدیقی در خصوص برگزاری جرگه مشورتی صلح اضافه کرد که احتمال دارد این جرگه برای سه روز دایر شود و تنها اجندای آن بحث روی آزادی ۴۰۰ زندانی طالب نیست.

 حمله داعش بالای زندان ننگرهار و مفقودی ۲۷۲ زندانی

سخنگوی ریاست جمهوری در حالی از بررسی حملات زیر پرچم داعش خبر می دهد که گروه داعش عصر روز روز یک‌شنبه گذشته  ( ۱۲اسد) ابتدا یک موتر بمب را در نزدیکی زندان ننگرهار منفجر و به تعقیب آن ۱۱ مهاجم مسلح به درگیری با نیروهای امنیتی پرداختند.

این درگیری که نزدیک به ۲۳ ساعت ادامه پیدا کرد منجر به کشته شدن ۲۹ تن شامل غیرنظامیان، زندانیان و نیروهای امنیتی شده و زخمی شدن ۵۰ تن دیگر گردید.

به تازگی مقام های  محلی ننگرهار به رسانه ها گفته است که در این درگیر شماری زیادی از زندانیان موفق به فرار شدند که یک هزار و ۵۱۰ تن آنان از سوی نیروهای امنیتی دوباره بازداشت شدند و ۲۷۲ زندانی دیگر تاکنون ناپدید اند.

گروه داعش با نشر تصاویر ۱۱ مهاجم گفته است که این حمله موفقانه بوده و این گروه موفق به آزادی زندانیان شان شده‌اند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید