بهره‌برداری فارم تولید جوجه ماهی؛ بلخ در آستانه خودکفایی تولید این گونه ماهی |
بهره‌برداری فارم تولید جوجه ماهی؛ بلخ در آستانه خودکفایی تولید این گونه ماهی

بهره‌برداری فارم تولید جوجه ماهی؛ بلخ در آستانه خودکفایی تولید این گونه ماهی

۹ / اسد ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

وزارت زراعت اعلام کرده است که با بهره‌برداری از یک فارم با ظرفیت تولید سالانه‌ یک میلیون جوجه‌ماهی ولایت بلخ در تولید جوجه ماهی به خودکفایی نزدیک شده است.

وزارت زراعت امروز پنجشنبه (۹اسد) گفته است که‌ یک فارم تولید جوجه‌ماهی که به کمک وزارت زراعت برای یکی از سرمایه‌گذاران ایجاد شده، به تولید و فروش جوجه‌ماهیان گرم‌آبی آغاز کرده است.

وزارت زراعت افزوده که این فارم ظرفیت تخمینی تولید یک میلیون جوجه‌ماهی در یک سال را دارد و کار ساخت آن حدود دو سال قبل در ولسوالی دهدادی ولایت بلخ از طریق پروژه‌ی ملی باغداری و مالداری در محدوده‌ی ۲۰ جریب زمین آغاز شده بود.

به گفته وزارت زراعت حاجی خلیل، مالک این فارم در حال حاضر فروش جوجه‌ماهی را برای فارم‌داران ولایت بلخ و بعضی از ولایت‌های شمال آغاز کرده است.

استقبال ماهی پروران بلخ

وزارت زراعت در ادامه گفته است که شماری از ماهی‌پروران در ولایت بلخ با استقبال از آغاز تولید جوجه‌ ماهی در این ولایت، ساخت این فارم را یک گام بسیار مهم و ارزنده می‌دانند.

ماهی پروران بلخ تاکید کرده اند که با ایجاد این فارم دیگر ضرورت به خریداری جوجه‌ماهی از پاکستان و دیگر ولایت‌ها را ندارند.

این در حالی است که بر اساس آمارهای وزارت زراعت افغانستان، سالانه به صورت تخمینی بیش از ده‌ هزار تن ماهی تولید می‌کند که این مقدار نسبت به نیازمندی افغانستان به ماهی، کم است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید