وجود این ۵ گیاه در خانه سبب می شود که راحت بخوابید |
وجود این ۵ گیاه در خانه سبب می شود که راحت بخوابید

وجود این ۵ گیاه در خانه سبب می شود که راحت بخوابید

۸ / اسد ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

این پنج گیاه خیلی زود شما را وارد سرزمین رویاها می‌کنند.  شمردن گوسفند را فراموش کنید، و درعوض این پنج گیاه را در فضای خانه‌تان قرار بدهید.

۵ گیاهی که به شما کمک می‌کنند راحت بخوابید

۱. آلوئه ورا

نگهداری آلوئه ورا که در مصر باستان به عنوان غذای جاودانگی شناخته می‌شد، زحمت زیادی ندارد و در عین حال شب‌ها در خانه اکسیژن ساطع می‌کند. وجود اکسیژن کافی در فضا شرایط را برای داشتن آرام‌ترین خواب مهیا می‌کند!

مطلب مرتبط: ۱۰ درمان طبیعی بی خوابی (اینسومنیا)

۲. اسطوخودوس

اسطوخودوس قدرتمند و بی‌نظیر برای کاهش سطح استرس و اضطراب عالی است و بنابراین کمک‌تان می‌کند که خوابی عالی در طول شب داشته باشید. اسطوخودوس به کاهش ضربان قلب نیز کمک می‌کند. این گیاه فضایی آرام ایجاد می‌کند، دقیقاً همان چیزی که برای خواب لازم است. بسیاری از افراد برای حمام کردن هم از این گیاه استفاده می‌کنند.

مطلب مرتبط: ۷ راه موثر مقابله با استرس فیزیکی و عاطفی

۳.  یاس

پرنسس یاس عطر و رایحه‌ای دارد که هم باعث افزایش کیفیت خواب می‌شود و هم کمک می‌کند که بعد از بیدار شدن سطح هوشیاری و بهره‌وری بالا و اضطراب پایین داشته باشید.

مطلب مرتبط: ۶ گیاه دارویی مغذی که می توانید در آب پرورش دهید

۴. پاپیتال (عشقه معمولی)

پاپیتال به سادگی رشد می‌کند و بهترین دستگاه تصفیه هوا برای هر محیطی است. این گیاه برای کسانی که مشکلات ریوی از جمله آسم دارند فایده زیادی دارد  زیرا به شدت هوا را تمیز می‌کند و سبب بهبود تنفس می‌شود. به این ترتیب فضای خانه برای یک خواب آرام آماده خواهد بود. بی‌دلیل نیست که کلبه‌های انگلیسی تماما با این گیاه پوشیده شده‌اند.

مطلب مرتبط: ۸ گیاه قدرتمند که هوای داخل خانه را تمیز می کنند

۵. گیاه ماری یا شمشیری

گیاه ماری به راحتی در خانه قابل نگهداری است، دلپذیر است و باعث بهبود کیفیت هوا و فضای کلی درون خانه می‌شود. این گیاه واقعا زحمتی ندارد و پر از فایده است. شاید بهتر باشد یک جفت گیاه ماری را در خانه قرار بدهید و بگذارید کارشان را بکنند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید