برگزاری نشست چهارجانبه؛ وزرای خارجه افغانستان، پاکستان، چین و نیپال بر آتش‌بس در افغانستان تاکید کردند |
برگزاری نشست چهارجانبه؛ وزرای خارجه افغانستان، پاکستان، چین و نیپال بر آتش‌بس در افغانستان تاکید کردند

برگزاری نشست چهارجانبه؛ وزرای خارجه افغانستان، پاکستان، چین و نیپال بر آتش‌بس در افغانستان تاکید کردند

۷ / اسد ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

وزارت خارجه افغانستان اعلام کرده است که وزرای خارجه کشور های چین، پاکستان و نیپال، در نشست چهارجانبه‌ای، خواهان برقراری آتش‌بس در افغانستان شده اند.

گران هیواد، سخن‌گوی وزارت خارجه گفته در این نشست چهارجانبه که عصر روز گذشته دوشنبه (۶اسد) از طریق ویدیوکنفرانس برگزار شده بود روی همکاری‌های صحی، گسترش همکاری های منطقوی و تأمین آتش‌بس بشردوستانه در افغانستان تاکید شد.

هیواد افزوده که وزیران خارجه‌ی چهار کشور، با درنظرداشت قطع‌نامه‌ی شورای امنیت سازمان ملل متحد برای مبارزه‌ی موثر و رسیدگی کمک‌ها برای آسیب‌دیدگان ناشی ویروس کرونا تأمین آتش‌بس در افغانستان را یک شرط اساسی و ضروری خوانده است.

به گفته او وزیران خارجه‌ی چهار کشور، از گروه طالبان خواسته اند تا هر چه زودتر، با حکومت افغانستان وارد مذاکرات مستقیم شود.

سخن‌گوی وزارت خارجه، گفته است که در این نشست، وزیر خارجه‌ی چین، تأکید کرده که در صورت تهیه‌ی واکسین کرونا، افغانستان در اولویت قرار خواهد داشت.

افزایش خشونت ها در آستانه گفتگوهای بین الافغانی

این در حالی است که در آستانه گفتگوهای بین الافغانی صلح خشونت ها افزایش یافته است و هیئت معاونیت ملل متحد در افغانستان روز گذشته با نشر گزارش ۶ ماه نخست سال جاری میلادی گفته است که در این شش ماه با وجود کاهش ۱۳درصدی نسبت به نیمه نخست سال گذشته میلادی یک هزار ۲۸۲ غیرنظامی کشته و دو هزار ۱۷۶ غیرنظامی دیگر زخمی شده اند.

یوناما در گزارش خود تاکید کرده این کاهش ۱۳ درصدی به دلیل کاهش حملات شاخه خراسان داعش و حملات هوایی نیروهای بین المللی است اما تلفات غیرنظامیان از سوی طالبان و نیروهای طرفدار دولت افزایش داشته است.

اسکات میلر، فرمانده نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان، در واکنش به گزارش یوناما نیز تایید کرده است که که میزان خشونت‌ها در افغانستان «بسیار بلند» است.

او تاکید کرده که خشونت‌ها باید کاهش یابند تا فرصتی برای یک صلح پایدار ایجاد شود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید