کشته و زخمی شدن ۱۳۹ غیرنظامی از سوی طالبان در یک هفته گذشته |
کشته و زخمی شدن ۱۳۹ غیرنظامی از سوی طالبان در یک هفته گذشته

کشته و زخمی شدن ۱۳۹ غیرنظامی از سوی طالبان در یک هفته گذشته

۴ / اسد ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

در ادامه گفتگوهای صلح دفتر شورای امنیت ملی اعلام کرده است که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۹ غیرنظامی از سوی طالبان در یک هفته گذشته کشته و زخمی شده اند.

دفتر شورای امنیت امروز شنبه (۴اسد) اعلام کرده است که گروه طالبان در جریان هفته گذشته ۴۰۱ «تحرک» انجام داده اند که در نتیجه آن ۴۶ غیرنظامی کشته و ۹۳ تن دیگر زخمی شده اند.

دفتر شورای امنیت افزوده که گروه طالبان با بی‌پروایی و بی‌تفاوتی کامل در مقابل مردم افغانستان و تعهدات شان قرار دارد و در جریان هفته گذشته از مجموع ۲۳ ولایت بیشترین تلفات به غیرنظامیان را در ولایت های هلمند، بادغیس و غور وارد کرده اند.

شورای امنیت تاکید کرده: «حفظ جان و مال مردم افغانستان اولویت نظام می‌باشد اما طالبان مسلح بی وقفه به کشتن مردم بی‌‌دفاع و بی‌گناه ادامه داده اند.»

گفتگوهای صلح

این در حالی است که گروه طالبان همزمان با افزایش خشونت ها اعلام کرده اند که تا فرارسیدن عید قربان در صورت رهایی ۵ هزار زندانی این گروه از سوی حکومت مطابق لیست تحویل داده شده حاضر است تمامی زندانیان حکومتی را رها و نیز وارد مذاکرات بین الافغانی شود.

این خواست طالبان در حالی مطرح شده است که حکومت افغانستان حاضر به رهایی نزدیک به ۶۰۰ زندانی این گروه نیست و خواستار ارائه فهرست تازه زندانیان برای رهایی از زندان ها شده است اما گروهه طالبان آن را رد کرده است.

از سوی هم زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ی ویژه‌ی وزارت خارجه‌ی امریکا برای صلح افغانستان روز گذشته در یک نشست ویدیویی به میزبانی انستیتوت صلح امریکا در واشنگتن گفته است که امریکا از افزایش خشونت ها در افغانستان راضی نیست.

خلیل‌زاد تاکید کرده که میزان تلفات نیروهای امنیتی و غیرنظامیان در افغانستان با توجه به سطح «بسیار بلند» خشونت‌ها، به‌گونه‌ی چشم‌گیری کاهش یافته و شمار تلفات نیروهای امنیتی افغان در مقایسه به زمان مشابه در سال ۲۰۱۹ میلادی بین ۳۵ تا ۴۰ درصد و تلفات غیرنظامیان نیز در این مدت در مقایسه با سال گذشته به اندازه‌ی کافی کاهش داشته است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید