در ۲۴ ساعت گذشته؛ ۲۹ راکت از سوی نیروهای پاکستانی بر ولایت کنر پرتاب شده است |
در ۲۴ ساعت گذشته؛ ۲۹ راکت از سوی نیروهای پاکستانی بر ولایت کنر پرتاب شده است

در ۲۴ ساعت گذشته؛ ۲۹ راکت از سوی نیروهای پاکستانی بر ولایت کنر پرتاب شده است

۳۰ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

پس از شکایت افغانستان به سازمان ملل متحد از راکت پراکنی های پاکستان بر بخش های کشور مقام های محلی کنر تایید کرده اند که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹ راکت از سوی نظامیان پاکستانی در این ولایت پرتاب شده است.

عبدالغنی مصمم، سخن‌گوی والی کنر امروز دوشنبه (۳۰سرطان) گفته است که در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۹ راکت از سوی نظامیان پاکستانی بر بخش‌هایی از ولسوالی شلتن این ولایت، پرتاب شده است.

مصمم افزوده که اصابت این راکت ها بر بخش‌هایی از ولسوالی شلتن، تلفاتی نداشته؛ اما خسارات فراوان مالی به جا گذاشته است.

این در حالی است که روز چهارشنبه هفته گذشته نظامیان پاکستانی در ولسوالی سرکانو و همچنان اسعدآباد مرکز این ولایت حملات راکتی انجام داده بودند که در نتیجه آن شش غیرنظامی کشته و ۱۱ تن دیگر زخمی شده اند.

واکنش افغانستان به حملات راکتی پاکستان

پس از این حملات پاکستان، وزارت خارجه آن را غیر قابل قبول خوانده از دولت پاکستان خواسته بود از این گونه اقدامات خودداری کند.

در عین حال وزارت خارجه افغانستان گفته بود که در نتیجه تلاش های دیپلماتیک طرف پاکستان برای اطمینان از آتش بس و نشست مقامات نظامی هر دو کشور در منطقه توافق کرده اند.

حنیف اتمر سرپرست وزارت خارجه دو روز قبل در جلسه فوق العاده مجاس نمایندگان در رابطه به حملات راکتی پاکستان در خاک افغانستان گفته بود که در پیوند به این حملات حکومت افغانستان به سازمان ملل متحد شکایت کرده است.

حملات پاکستان با واکنش گسترده در افغانستان همراه شده است. مجلس نمایندگان و مجلس سنا این حملات را محکوم کرده از سر پرست وزارت امور خارجه خواسته این موضوع را از راه های دیپلوماتیک، به گونه جدی پیگیری کرده راه حل دایمی برای آن جستجو کنند.

از سوی هم روز گذشته شماری از شهروندان کابل با گردهمایی در مقابل سفارت پاکستان در کابل، نسبت به راکت‌پراکنی‌های ارتش پاکستان بر مناطق مرزی ولایت کنر، اعتراض کردند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید