آغاز تعیینات معاونین زن در ولایات؛ رابعه استانکزی به حیث معاون ولایت لوگر تعیین شد |
آغاز تعیینات معاونین زن در ولایات؛ رابعه استانکزی به حیث معاون ولایت لوگر تعیین شد

آغاز تعیینات معاونین زن در ولایات؛ رابعه استانکزی به حیث معاون ولایت لوگر تعیین شد

۱۹ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

پس از فیصله کابینه مبنی بر تعیینات معاونین زن در ولایت ها اداره مستقل ارگان های محلی اعلام کرده است که رابعه استانکزی به حیث معاون ولایت لوگر تعیین شده است.

اداره مستقل ارگان های محلی امروز پنجشنبه (۱۹سرطان) گفته است که بر اساس وعده رییس جمهور در سفرش به ولایت لوگر براساس یک حکم رابعه استانکزی بر اساس پیشنهاد این اداره به عنوان معاون والی لوگر تعیین شده است.

این درحالی است که رییس جمهورغنی در سفرش به ولایت لوگر به تاریخ ۱۰ سرطان ماه جاری گفته بود تا ده روز آینده یک زن به حیث معاون والی ولایت لوگر تعیین می شود.

پیش از این صدیق صدیقی، سخن‌گوی ریاست جمهوری نیز در نشست خبری گفته بود بر اساس پیشنهاد وزارت امور زنان و تایید کابینه‌ در هر یک از تمامی ۳۴ ولایت  یک زن به‌عنوان معاون والی تعیین خواهند شد.

صدیقی افزوده بود که کابینه به اداره‌ مستقل ارگان‌های محلی هدایت داده است که در راستای ایجاد این بست‌ها هرچه زودتر اقدام کند.

تعیین معاونین زن در ولایت ها

پس از تایید طرح وزارت امور زنان از سوی کابینه مسوولان در وزارت امور زنان به رسانه ها گفته بود که برای هر ولایت دو معاون گماشته می‌شود که یکی از ان تنها برای زنان اختصاص یافته و هیچ مردی نمی‌تواند بجای آنان گماشته شود.

رویا دادرس سخنگوی وزارت زنان تاکید کرده بود که در بست معاونت مختص زنان تنها زنان می‌توانند که با هم رقابت کنند و در این طرح موضوع سرپرستی معاون زن در نبود والی هم شامل است.

‏از سوی هم امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری در توییتی گفته بود که ایجاد معاونت ویژۀ زنان در هر ولایت، بخشی از اصلاحات ساختاری حکومت برای توان‌مندسازی بیشتر زنان است و در صورتی‌که نیاز باشد، یک زن به عنوان والی نیز تعیین خواهد شد که این برنامه از سوی حکومت اعمال می‌شود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید