۷ حقیقت جالب که چهره آدم ها فاش می کند |
۷ حقیقت جالب که چهره آدم ها فاش می کند

۷ حقیقت جالب که چهره آدم ها فاش می کند

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۱۸ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

دانشمندان می‌گویند چهر‌ه‌خوانی، یک شبه‌علم است. با این حال برخی از محققان ثابت کرده‌اند که صورت آدم‌ها می‌تواند اطلاعات بسیار مهمی در مورد شخصیت ما ارائه دهد. کارمن ای. لفور از کالج دانشگاهی لندن می‌گوید ظاهر آدم‌ها محصول ژن‌ها، هورمون‌ها و سبک زندگی است. به همین دلیل است که چهره یک انسان می‌تواند آینه روح او باشد. در این نوشتار با ۷ حقیقت جالبی که چهره آدم‌ها در مورد شخصیت‌شان می‌گوید، آشنا خواهیم شد.

۱. شکل صورت

دانشمندان ارتباط بین شکل چهره و سلطه‌جویی را ثابت کرده‌اند. کیث ولوکر در مطالعه خود در جام جهانی ۲۰۱۰، تأیید کرد که نسبت بین عرض و ارتفاع چهره بازیکنان فوتبال می‌تواند پیش‌بینی کند که چند گل می‌زنند.

برای فهمیدن نسبت چهره خودتان، فاصله بین دو گوش و فاصله بین خط بالای چشم و لب فوقانی را اندازه بگیرید. نسبت بین این دو رقم شانس شما را برای موفقیت نشان می‌دهد. به گفته دانشمندان هرچه رقم پایین‌تر باشد، شانس موفقیت بالاتر است.

مطلب مرتبط: عطر مورد علاقه تان از شخصیت تان می گوید

۲. گونه‌های برجسته

 مطالعه‌ای که توسط دانشمندان کالج دانشگاهی لندن انجام شد، نشان داد مردانی که سطح بالای تستوسترون دارند، دارای صورت‌های پهن و گونه‌های برجسته هستند. سطح این هورمون ارتباط مستقیمی با پرخاشگری، تسلط و روحیه عصیانگر دارد.

مطلب مرتبط: چطور از هورمون ها برای بهبود خلق و خو استفاده کنیم

۳. چین و چروک

ما برای لبخند زدن، گریه کردن، اخم کردن یا بالا بردن ابرو از عضلات صورت استفاده می‌کنیم. با گذشت زمان، این چین و چروک‌ها احساساتی که بیش از بقیه تجربه کرده‌ایم نشان می‌دهند، حتی هنگامی که آرام هستیم و به چیزی فکر نمی‌کنیم.

چروک‌های پنجه‌کلاغی کنار چشم نشان می‌دهند که دوست دارید بخندید و بسیار احساساتی هستید. در عین حال، خطوط بین ابروها می‌گوید شما آدمی جدی هستید و مشکلات زیادی  را پشت سر گذاشته‌اید.

مطلب مرتبط: شکل ابروها رازهایی از شخصیت آدم ها دارند

۴. حرفه شخص، در یک عکس

 بسیاری از ما هنگام عکس گرفتن صورت‌مان را به سمت خاصی می‌چرخانیم. یک مطالعه از دانشگاه استرالیای جنوبی نشان داد که مهندسین، ریاضیدانان و شیمیدان‌ها سمت راست صورت‌شان را و هنرمندان و روانشناسان سمت چپ صورت‌شان را به سمت دوربین می‌چرخانند.

۵. سلفی شرح حال کوتاهی از شماست

لین کی، از دانشگاه فنی نانیانگ سنگاپور، ۱۲۳ سلفی از سینا ویبو را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. او رابطه جالبی را بین سلفی‌ها و خصوصیات آدم‌ها پیدا کرد. افرادی که رفتار دوستانه دارند ترجیح می‌دهند از زاویه پایین عکس بگیرند. آن دسته از افرادی که پذیرای تجربیات جدید هستند، بیشتر اوقات احساسات مثبت را نشان می‌دهند و نمی‌ترسند که در عکس‌های‌شان خنده‌دار به نظر برسند. در حالی که افراد عصبی معمولا در سلفی‌ها حالت صورت اردکی را می‌گیرند.

مطلب مرتبط: ۱۰ نکته که سلفی های جذاب بگیرید

۶. اندازه بینی و جاه‌طلبی

در مطالعه ۱۷۰۰ عکس در سال ۲۰۱۳ که در ژورنال جراحی کرنیوفیشال منتشر شد،‌ محققان ۱۴ شکل مختلف بینی را بررسی کردند. نتایج نشان داد هرچه بینی بزرگتر باشد، صاحب آن جاه‌طلب‌تر است. این افراد تمایل بیشتری به کمال‌گرایی دارند.

دانشمندان حتی نوک بینی را بررسی کردند و نتیجه گرفتند که اگر بزرگ و گوشتی باشد، این فرد سرمایه‌گذار بسیار خوبی خواهد بود و اگر کوچک و ظریف باشد، صاحب آن اهمیت زیادی به پس‌انداز پول نمی‌دهد.

۷. اثر دوریان گری

حتی دوقلوهای یکسان که تمایزشان از یکدیگر غیرممکن است، با افزایش سن متفاوت خواهند بود. این تغییر با سبک زندگی مرتبط است. عادات بد، الگوی خود را با گذشت زمان روی چهره ایجاد می‌کنند و نشان می‌دهند که این فرد چه نوع زندگی داشته و چه انتظاری باید از او داشت.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید