مجلس سنا: شماری از زندانیان رها شده طالبان دوباره به میدان جنگ برگشته اند |
مجلس سنا: شماری از زندانیان رها شده طالبان دوباره به میدان جنگ برگشته اند

مجلس سنا: شماری از زندانیان رها شده طالبان دوباره به میدان جنگ برگشته اند

۱۷ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

 فضل هادی مسلم یار رییس مجلس سنا با اشاره به درگیری طالبان با نیروهای امنیتی در ولایت لغمان می گوید شماری از زندانیان رها شده طالبان با وصف تعهدات کتبی دوباره به میدان جنگ برگشته اند.

آقای مسلم یار امروز سه شنبه (۱۷سرطان) در نشست عمومی مجلس سنا ضمن تاکید بر آغاز مذاکرات بین الافغانی و برقراری آتش بس، صلح را یک ضرورت جدی برای شهروندان افغانستان خواند.

او از طرف ها خواست تمام موانع وچالش ها فراروی صلح را بردارند.

مسلم یار خاطرنشان کرد که روز گذشته در ولایت لغمان نیروهای امنیتی چندین طالب را که به مردم در مسیر شاهراه عمومی کابل- جلال آباد مشکلات ایجاد می کرد کشته اند که بسیاری از آنها افراد رها شده طالبان بودند که با وصف تعهدات کتبی شان به جبهات طالبان برگشته اند.

رییس مجلس اضافه کرد که باید ایالات متحده امریکا به حیث یک میانجی و نیز حکومت افغانستان روی این موضوع تمرکز کرده کسانی‌ را ازبند رها سازند که بر تعهدات شان به دوام زندگی صلح آمیز وعاری ازخشونت، پابند باشند.

زخمی شدن یک زندانی رها شده طالبان در لغمان

این اظهارات رییس مجلس سنا پس از آن مطرح شده است که روز گذشته فرماندهی پولیس ولایت لغمان اعلام کرد که در نتیجه حمله طالبان بر پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی قرغه‌ای در شاهراه کابل- جلال‌آباد، ۱۶ طالب کشته شده و شش طالب دیگر زخمی شده‌اند.

فرماندهی پولیس بغلان تاکید کرده بود که یک زندانی گروه طالبان که حدود یک‌ونیم ماه قبل از زندان حکومت آزاد شده بود، در این درگیری زخمی شده است.

این در حالی است که حکومت افغانستان تاکنون چهار هزار ۱۵ زندانی طالب را از بند رها کرده است و پیش از این شورای امنیت ملی تاکید کرده بود که از زندانیان طالبان تعهد کتبی گرفته می شود تا پس از آزادی به میدان جنگ بر نگردند.

گروه طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته است اما پیش از این اعلام کرده بود زندانیان رها شده به میدان های جنگ نه بلکه به زندگی عادی شان بر می گردند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید