جان باختن ۳۳ فرد مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته؛ ادامه وضعیت کرونایی منجر به قحطی در افغانستان خواهد شد |
جان باختن ۳۳ فرد مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته؛ ادامه وضعیت کرونایی منجر به قحطی در افغانستان خواهد شد

جان باختن ۳۳ فرد مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته؛ ادامه وضعیت کرونایی منجر به قحطی در افغانستان خواهد شد

۱۲ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

 همزمان با ادامه شیوع ویروس کرونا در افغانستان دفتر هماهنگی امور کمک‌های بشری سازمان ملل متحد یا (اوچا) می‌گویدکه  ادامه وضعیت کرونایی در دراز مدت منجر به قحطی در ۳۵ کشور، به شمول افغانستان خواهد شد.

اوچا امروز پنجشنبه (۱۲سرطان) گفته است که ویروس کرونا نیازهای بشردوستانه در جهان را شدت بخشیده است و بر اساس پیش‌بینی‌ها این نیازمندی ها در طی ۲ تا ۶ ماه آینده درآسیب پذیرترین مناطق جهان به اوج خود خواهد رسید.

دفتر هماهنگی امور کمک‌های بشری سازمان ملل متحد تاکید کرده که ادامه این وضعیت در دراز مدت منجر به قحطی در ۳۵ کشور به شمول افغانستان خواهد شد و نیز  ممکن است بیش از ۸۰ میلیون کودک واکسیناسیون معمول را از دست دهند.

ثبت ۱۸۶ مورد تازه ویروس کرونا در افغانستان

در همین حال وزارت صحت‌ اعلام کرده است که در جریان ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۶ تن شامل ۶۱ نفر در کابل، ۳۴ نفر در هرات، ۳۱ نفر در دایکندی، ۱۶ نفر در قندز، ۱۴ نفر در بلخ و ۷ نفر در لوگر، ۶-۶  نفر در قندهار و پروان، ۳ نفر در بغلان، ۲-۲ نفر در غور، لغمان و میدان‌وردک، و ۱-۱ نفر در ننگرهار و هلمند به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

وزارت صحت افزوده که با ثبت این موارد، شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان، به ۳۲ هزار ۲۲ تن رسیده است.

به گفته وزارت صحت در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۳ فرد مبتلا به ویروس کرونا جان باخته اند که شمار مجموعی جانباختگان ویروس کرونا به ۸۰۷ نفر رسیده و در عین زمان نیز ۴۴۰ فرد مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته اند و شمار بهبودیافتگان به ۱۶ هزار ۴۱ تن رسیده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید