تداوم ناامنی ها در کابل؛ از اجرای برنامه تازه امنیتی تا برداشتن خط سیر برای مقامات دولتی |
تداوم ناامنی ها در کابل؛ از اجرای برنامه تازه امنیتی تا برداشتن خط سیر برای مقامات دولتی

تداوم ناامنی ها در کابل؛ از اجرای برنامه تازه امنیتی تا برداشتن خط سیر برای مقامات دولتی

۱۰ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

در ادامه ناامنی ها در کابل ارگ ریاست جمهوری اعلام کرده است که رییس جمهور در نشست امنیتی هدایت داده است تا موانع ترافیکی و دیوارهای کانکریتی دور، راه ها، کوچه ها و سرک ها را بر روی ترافیک باز و برای مقامات خط السیر گرفته نشود تا آنان در رفت و آمد شان برای مردم مزاحمت نکنند.

ارگ ریاست جمهوری گفته است که این نشست عصر روز گذشته (دوشنبه ۹سرطان) به ریاست رییس جمهورغنی به منظور گفتگو روی پلان امنیتی کابل و چگونگی تطبیق آن برگزار شده و آقای غنی هدایت داده است تا پلان امنیتی کابل به زودی عملی شود.

غنی در این نشست افزوده که خواست اساسی مردم تامین امنیت است و باید این پلان بدون تاخیر، به گونه کامل عملی شود و برای تطبیق آن صلاحیت های کافی، امکانات و منابع در اختیار ارگان های امنیتی داده خواهد شد، تا به موانع و تاخیر مواجه نشوند.

او تامین امنیت کابل را از اولویت های حکومت خونده از نهادهای امنیتی خواسته در زمینۀ این تطبیق پلان مشترکاً با شهرداری و ولایت کابل کار کنند و نهادهای امنیتی در هر هفته گزارش فعالیت های شان را با شورای امنیت ملی شریک کنند.

رییس جمهور تاکید کرده که شکایت و مشکل بزرگ مردم کابل، ناامنی است و باید از هدف قرار گرفتن علمای دینی، کارمندان حکومتی و نهادهای حقوق بشری و فعالان جامعه مدنی جلوگیری شود.

غنی با بیان اینکه نهادهای امنیتی تحرک و فعالیت های خویش را بیشتر سازند تاکید کرده:‌ «من از شما خواهان جلوگیری از ترور و انفجار و مبارزه با جرایم، غصب زمین و تطبیق فیصله های نهادهای عدلی و قضایی می باشم. »

رییس جمهور همچنان در این نشست هدایت داده که موانع ترافیکی و دیوارهای کانکریتی را بردارند راه ها، کوچه ها و سرک ها را بر روی ترافیک باز کنند و برای مقامات خط سیر گرفته نشود و مقامات در رفت و آمد شان به مردم مزاحمت نکنند.

ارگ خاطرنشان کرده که در این نشست، به ارگان های امنیتی وظیفه داده شده  تا در مدت سه هفته در خصوص تطبیق پلان امنیتی کابل، گزارش خویش را به ریاست جمهوری ارسال کنند.

افزایش نا آرامی ها در کابل

شهر کابل در جریان ماه های اخیر گواه بیشترین رویداد ها امنیتی بوده است. از انفجار بالای علمان دینی و کارمندان دادستانی کل گرفته تا کشته شدن کارمندان کمیسیون حقوق بشر از جمله رویداد های بوده اند که با واکنش گسترده داخلی و جهانی روبرو شده اند.

مسوولیت این رویداد ها را هیچ گروهی برعهده نگرفته و طالبان نیز مسوولیت آن را رد کرده اند.

ناآرامی ها در حالی در افغانستان مخصوصا در شهر کابل افزایش یافته است که حکومت و طالبان در آستانه نشست بین الافغانی صلح قرار دارند.

 

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید