کمیسیون حقوق بشر خواهان زمینه سازی فعالیت نهادهای صحی جهانی در کشور شد |
کمیسیون حقوق بشر خواهان زمینه سازی فعالیت نهادهای صحی جهانی در کشور شد

کمیسیون حقوق بشر خواهان زمینه سازی فعالیت نهادهای صحی جهانی در کشور شد

۵ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

 کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان می گوید توقف همکاری سازمان داکتران بدون مرز با شفاخانه صدبستر دشت برچی، چالشی جدی فراراه دسترسی مادران و‌ کودکان به حق صحت و امکانات صحی است.

کمیسیون حقوق بشر در رشته توییت های گفته است در حالی که بحران همه‌گیری ویروس کرونا تهدیدی جدی برای سلامت جمعی است زنان و کودکان همیشه قربانی کمبود داکتران متخصص و خدمات صحی بوده‌اند.

کمیسیون حقوق بشر از حکومت خواسته است تا زمینه فعالیت نهادهای صحی جهانی را در کشور فراهم کند و نیز با تحقیق و شناسایی عاملان حمله بر شفاخانه برچی و اجرای عدالت بر آنها، اعتمادسازی کند.

این کمیسیون تاکید کرده که حکومت با اجرای عدالت به عاملان حملات باشفاخانه ها به درخواست نهادهای مددرسان بین‌المللی برای تأمین امنیت، پاسخ عملی دهد.

پایان فعالیت سازمان داکتران بدون مرز در شفاخانه برچی

داکتران بدون مرز با شش سال فعالیت پس از حمله مهاجمان انتحاری بر شفاخانه صد بستر دشت برچی به تاریخ ۲۳ ثور به تاریخ ۲۶ جوزا اعلام کرد که فعالیت اش را در شفاخانه ۱۰۰ بستر دشت برچی خاتمه داده و از بخش نسایی ولادی این شفاخانه خارج شده اند.

مسوولان در سازمان داکتران بدون مرز هدف از توقف کارشان در شفاخانه صد بستر دشت برچی را مصئونیت جان کارمندان این نهاد خوانده و تأکید کرده بودند که سازمان داکتران بدون مرز مصمم است تا شفاخانه صد بستر برچی را در جهت اکمال دوا و تجهیزات حمایت کند.

به دنبال آن وزارت صحت عامه افغانستان و نیز شماری از خانواده های قربانی حمله بر شفاخانه صد بستر دشت برچی خواهان ادامه همکاری‌های این سازمان در این شفاخانه شدند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید