جان باختن ۳۶ فرد مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت؛ شمار مبتلایان در افغانستان از مرز ۳۰ هزار تن گذشت |
جان باختن ۳۶ فرد مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت؛ شمار مبتلایان در افغانستان از مرز ۳۰ هزار تن گذشت

جان باختن ۳۶ فرد مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت؛ شمار مبتلایان در افغانستان از مرز ۳۰ هزار تن گذشت

۵ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

 وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در ۲۴ ساعت گذشته ۴۶۰ مورد تازه ویروس کرونا در کشور ثبت شده که با ثبت آن شمار مبتلایان از مرز ۳۰ هزار تن گذشته است.

وزارت صحت امروز پنجشنبه (۵سرطان) گفته است که ۴۶۰ مورد جدید شامل ۱۶۶ مورد در کابل، ۶۹ مورد در پکتیا، ۵۹ مورد در هرات، ۳۸ مورد در تخار، ۲۹ مورد در دایکندی، ۲۵ مورد در کاپیسا، ۲۴ مورد در قندز و ۱۸مورد در بغلان می شود.

این وزارت افزوده که ۷ مورد در بدخشان، ۵ مورد در ننگرهار، سه مورد در بامیان، دو مورد در کنر و در لوگر و لغمان هر یک یک مورد شامل مواردی اند که در ۲۴ ساعت ثبت شده است.

به گفته وزارت صحت با ثبت این موارد تازه شمار مجموعی مبتلایان به ۳۰ هزار ۱۷۵ تن رسیده است.

وزارت صحت تاکیدکرده که در بیست‌وچهار ساعت گذشته ۳۶  فرد مبتلا به کرونا جانباخته که شمار مجموعی جانباختگان به ۶۷۵ تن رسیده و نیز در عین زمان ۳۰۵ فرد مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته است که شمار مجموعی بهبود یافتگان به ۱۰ هزار ۱۷۴ تن رسیده است.

سیر نزولی مبتلایان ویروس کرونا

 براساس آمار روزانه که از سوی وزارت صحت ارایه می شود از چند روز بدینسو شمار مبتلایان به ویروس کرونا روبه کاهش است. هرچند مسوولان در وزارت صحت عامه می گویند آمار روزانه این وزارت مجموع مبتلایان، بهبود یافتگان و جانباختگان ویروس کرونا در کشور را به صورت دقیق پوشش نمی دهد.

پس از آن که وزارت صحت اعلام کرد که پس از این شفاخانه های خصوصی نیز می توانند به صورت مشروط مبتلایان به ویروس کرونا را تشخیص و تحت درمان قرار دهند مسوولان در وزارت صحت می گویند تاکنون آمار مبتلایان ویروس کرونا از سوی سکتور خصوصی به وزارت صحت گزارش داده نشده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید