از جان باختن ۲۰ تن در یک‌شبانه‌روز گذشته تا رد قاچاق ۳۲پایه دستگاه تنفسی به پاکستان |
از جان باختن ۲۰ تن در یک‌شبانه‌روز گذشته تا رد قاچاق ۳۲پایه دستگاه تنفسی به پاکستان

از جان باختن ۲۰ تن در یک‌شبانه‌روز گذشته تا رد قاچاق ۳۲پایه دستگاه تنفسی به پاکستان

۳ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

 وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در یک شبانه‌روز گذشته ۳۲۴ واقعۀ جدید ویروس کرونا در کشور شناسایی شده است. به این ترتیب، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به ۲۹هزار و ۴۸۱ تن رسیده است.

این وزارت امروز سه‌شنبه(۳ سرطان) با نشر آمار رسمی ویروس کرونا گفته است که در یک‌شبانه روز گذشته ۲۰ فرد مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته و ۴۱۹ فرد مبتلا به ویروس کرونا در کشور بهبود یافته‌اند.

به این ترتیب، شمار مجموعی جان باختگان ناشی از ویروس کرونا در افغانستان به ۶۱۸ تن شمار مجموعی بهبود یافته‌گان به ۹ هزار و ۲۶۰ تن افزایش یافته است.

«هیچ دستگاه تنفسی قاچاق نشده»

اخیرا گزارش‌های مبنی بر قاچاق ۳۲ پایه دستگاه تنفسی به پاکستان از سوی شماری از رسانه‌ها منتشر شده است. اما امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهور در واکنش به این گزارش‌ها گفته است که هیچ دستگاه تنفسی از موجودی وزارت صحت در کابل یا ولایت‌ها مفقود نیست.

او امروزدر توییتی با آوردن یک ضرب‌المثل: «وقتی کسی به شما بگوید که بینی شما توسط گربه به سرقت رفته است قبل از تعقیب گربه مشرف ، ابتدا بینی خود را لمس کنید»، تاکید کرده که در دام دروغ و باطل قرار نگیرید. صالح همچنان گفته است که آرامش‌تان را حفظ کنید.

همزمان با این وزارت صحت عامۀ کشور نیز  روز گذشته، گزارش‌های نشر شده مبنی بر قاچاق ۳۲ پایه دستگاه تنفس مصنوعی (ونتلاتور) به پاکستان را رد کرده بود. در خبرنامه وزارت صحت آمده بود که که هیچ شواهد موثقی وجود ندارد که شماری از دستگاه‌های تنفس مصنوعی از افغانستان به پاکستان قاچاق شده باشد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید