خون‌بارترین هفته در ۱۹ سال پسین؛‌ ۸۴۱ نیروی دولتی در جریان هفته گذشته کشته و زخمی شدند |
خون‌بارترین هفته در ۱۹ سال پسین؛‌ ۸۴۱ نیروی دولتی در جریان هفته گذشته کشته و زخمی شدند

خون‌بارترین هفته در ۱۹ سال پسین؛‌ ۸۴۱ نیروی دولتی در جریان هفته گذشته کشته و زخمی شدند

۲ / سرطان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

شورای امنیت ملی اعلام کرده است که هفته گذشته خون بار ترین هفته در ۱۹ سال پسین بوده و در جریان ان ۸۴۱ نیروی دولتی در ۳۲ ولایت کشته و زخمی شدند.

شورای امنیت امروز یک شنبه (۲سرطان) با نشر اعلامیه گفته است که گروه‌ طالبان هفته گذشته در ۳۲ ولایت، ۴۲۲ «فعالیت تروریستی» انجام داده که در نتیجه آن ۲۹۱ نیروی امنیتی و دفاعی کشته و ۵۵۰ تن دیگر آنان زخمی شده اند.

شورای امنیت افزوده که با وجود تعهد طالبان به کاهش خشونت و کار برای روند صلح هفته گذشته در ۱۹ سال پسین از بابت خشونت‌ها، خون‌بارترین هفته بوده است.

به گفته شورای امینت: «طالبان با همه تعهدات‌اش، با وجود حسن نیت و فعالیت‌ها از سوی دولت جمهوری اسلامی افغانستان هنوز هم ریختن خون افغان‌های مسلمان را جاری نگهداشته، در تعهدات شان ناکام ماندند و برای صلح هیچ‌گونه حسن نیت نشان نداده است.»

شورای امنیت ملی هشدار داده که خشونت جاری در برابر مردم به «هیچ وجه» برای دولت افغانستان قابل قبول نیست و این حالت هرچه زودتر باید پایان یابد و فعالیت‌های واقعی و موثر برای صلح آغاز شود.

در این اعلامیه تاکید شده که بدون کاهش خشونت تامین صلح با مشکل و تاخیر روبر می‌شود. شورای امنیت ملی همچنان افزوده که ادامه خشونت مخالفت با طالبان را در هر روستا و خانه کشور بیشتر تقویت کرده، پروسه مصالحه ملی و هم‌دیگر پذیری را دشوار ساخته و به یک مرحله پیچیده سوق می‌دهد.

در یک هفته گذشته ۴۲ غیرنظامی از سوی طالبان کشته شده اند

دفتر شورای امنیت ملی روز گذشته نیز گفته بود:‌ «طالبان مسلح در جریان یک هفته گذشته، در ۱۸ ولایت کشور، ۴۲ فرد ملکی را شهید و ۱۰۵ تن دیگر را زخمی کرده اند.»

بر اساس نمودار که از سوی شورای امنیت منتشر شده کابل، خوست ننگرهار، هرات، هلمند و کاپیسا شاهد بیشترین تلفات غیرنظامیان در جریان یک هفته گذشته بوده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید