روند صلح؛ نماینده خاص پاکستان برای افغانستان با هیئت طالبان دیدار کرد |
روند صلح؛ نماینده خاص پاکستان برای افغانستان با هیئت طالبان دیدار کرد

روند صلح؛ نماینده خاص پاکستان برای افغانستان با هیئت طالبان دیدار کرد

۳۱ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

 وزارت خارجه پاکستان اعلام کرده است که محمدصادق نماینده خاص این کشور در امور افغانستان در سفرش به دوحه قطر با هیئت طالبان دیدار و در مورد روند صلح افغانستان گفتگو کرده است.

وزارت خارجۀ پاکستان روز گذشته جمعه (۳۰جوزا)‌ در یک اعلامیه گفته است که محمد صادق نماینده خاص پاکستان برای افغانستان در سفر به دوحه با مقام‌های ارشد طالبان از جمله ملا عبدالغنی برادر معاون سیاسی این گروه در مورد روند صلح افغانستان گفتگو کرده‌است.

وزارت خارجه پاکستان افزوده که این دیدار به تاریخ ۱۶ و ۱۷ ماه جاری میلادی صورت گرفته و محمدصادق از تعهد طالبان برای عملی‌سازی توافق‌نامۀ صلح میان طالبان و امریکا قدردانی کرده گفته‌است که آزادی زندانیان مطابق توافق‌نامه صلح امریکا و طالبان می‌تواند گامی مهم در جهت آغاز هرچه زودتر گفتگوهای میان افغانان باشد.

در خبرنامه وزارت خارجه پاکستان آمده است که در این دیدار نماینده خاص پاکستان تاکید کرده‌ که اسلام آباد نقش‌اش را به عنوان یک تسهیل‌کننده در روند صلح و آشتی در افغانستان ایفا می‌کند و سفر اخیر جنرال باجوه رییس ستاد ارتش این کشور به کابل انگیزۀ تازه‌یی از تلاش پاکستان برای صلح در افغانستان را بازگو می‌کند.

از سوی هم سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفته است که هئیت سیاسی طالبان به تاریخ ۱۸ ماه جاری میلادی با پرالبرت الساس نماینده خاص ناروی برای افغانستان در یک کنفرانس ویدیویی بر وضعیت کنونی کشور و تطبیق توافق نامه دوحه گفتگو کردند.

روند صلح افغانستان

این دیدار پس از آن صورت گرفته که در این اواخر روند صلح افغانستان وارد مرحله تازه شده است. هرچند تاکنون زمان دقیق برگزاری نشست های بین الافغانی مشخص نشده اما بر اساس گفته های مقام های حکومتی این نشست ممکن در چند روز اینده آغاز شود و نخستین گفتگو های آن در دوحه قطر برگزار شود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید