جان باختن ۴۵ فرد مبتلا به ویروس کرونا و بهبود بیش از یک هزار و ۵۰۰ تن در ۲۴ ساعت در افغانستان |
جان باختن ۴۵ فرد مبتلا به ویروس کرونا  و بهبود بیش از یک هزار و ۵۰۰ تن در ۲۴ ساعت در افغانستان

جان باختن ۴۵ فرد مبتلا به ویروس کرونا و بهبود بیش از یک هزار و ۵۰۰ تن در ۲۴ ساعت در افغانستان

۲۹ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

وزارت صحت عامه اعلان کرده است که در ۲۴ ساعت گذشته در افغانستان ۴۵ فرد مبتلا به ویروس کرونا جان باخته و یک هزار ۵۰۲ فرد مبتلا به این ویروس نیز بهبود یافته است.

وزارت صحت عامه امروز پنجشنبه (۲۹جوزا) با نشر آمار ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته گفته است که در این ۲۴ ساعت ۴۲ فرد مبتلا به ویروس کرونا شامل ۱۹ نفر در هرات، ۱۷ نفر در کابل، سه نفر در فاریاب، دو نفر در سمنگان و یک نفر دیگر در بلخ جان باخته و شمار مجموعی جان باختگان ویروس کرونا در کشور به ۵۴۶ تن رسیده است.

بر اساس آمارهای ارایه شده از سوی وزارت صحت این بلندترین رقم مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا از زمان شیوع آن در کشور است.

رقم بهبود یافتگان ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته نیز بلندترین رقم از زمان شیوع این ویروس است که به گفته وزارت صحت در یک شبانه‌روز گذشته یک هزار و ۵۰۲ فرد مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته که با ثبت آن شمار مجموعی بهبودیافته‌گان به هفت هزار و ۶۶۰ تن افزایش یافته است.

ثبت ۶۵۸ مورد جدید

وزارت صحت عامه همچنان گفته است که در جریان ۲۴ ساعت گذشته، ۶۵۸ مورد جدید ویروس کرونا ۴۱۵ مورد در کابل، ۶۲ مورد در بامیان، ۴۰ مورد در تخار، ۲۷ مورد در قندهار، ۲۲ مورد در قندز، ۲۱ مورد در لوگر، ۱۷ مورد در بغلان، ۱۴ مورد در پنجشیر، ۱۰ مورد در دایکندی و ۷ مورد در پروان ثبت شده است.

این وزارت خاطرنشان کرده که در زابل و بلخ هر یک ۶ مورد، ۵ مورد در غور، ۴ مورد در فاریاب و ۲ مورد در غزنی نیز شامل مواردی اند که در ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده است.

کمک ۴۲.۵ میلیون دالری امریکا در مبارزه با ویروس کرونا

وزارت صحت عامه گفته است که احمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت‌عامه در کنفرانس ویدیویی با پیتر نتیلو مسوول عمومی اداره انکشاف بین المللی امریکا برای افغانستان در مورد مبارزه با ویروس کرونا گفتگو کرده و آقای نتیلو از تداوم کمک های شان در بخش صحت به افغانستان اطمینان داده افزوده است اداره انکشاف بین المللی ایالات متحده امریکا حاضر است تا افغانستان را در امر مبارزه با ویروس کرونا کمک کند. این کمک ها در بخش توسعه لابرتوار ها ۱۰.۸ میلیون دالر از طریق اداره سازمان صحی جهان و مبلغ ۳۱.۶ میلیون دالر در بخش سرویلانس و پروژه صحتمندی وزارت صحت‌عامه، در امر مبارزه با ویروس کرونا شامل می شود.

وزارت صحت تاکید کرده که از این میان مبلغ یک اعشاریه شش ملیون دالر آن از طریق سازمان صحی جهان و متباقی پول آن از طریق پروژه صحتمندی به مصرف خواهد رسید.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید