رویداد دیگر؛ چهار مهاجر افغان در ایران غرق شدند |
رویداد دیگر؛ چهار مهاجر افغان در ایران غرق شدند

رویداد دیگر؛ چهار مهاجر افغان در ایران غرق شدند

۲۸ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

رسانه های ایرانی به نقل از مدیرکل مدیریت بحران اصفهان ایران گزارش داده اند که چهار مهاجر افغانستان در سد زاینده‌رود در غرب ولایت اصفهان ایران غرق شده‌‌اند.

خبرگزاری دولتی ایران ایرنا به نقل از منصور شیشه‌فروش، مدیرکل مدیریت بحران اصفهان ایران گزارش داده استت که این چهار مهاجر افغان شامل سه زن و یک مرد عصر روز گذشته (۲۷جوزا) در سد زاینده رود اصفهان غرق شده اند.

شیشه فروش افزوده که از این چهار تن ابتدا یکی از آن‌ها وارد آب و دچار غرق شده‌گی شده و       پس از آن سه تن دیگر آنان یکی یکی برای نجات دیگری وارد آب شده و غرق شده اند.

مدیرکل مدیریت بحران اصفهان تاکید کرده که قربانیان بین ۲۰ تا ۵۰ سال عمر داشتند و جسد های آنان از آب بیرون آورده شده است.

قرار است هفته آینده محمدحنیف اتمر، سرپرست وزارت امور خارجه، در راس یک هیأت بلندپایه دولتی به ایران برود و با مقام‌های این کشور روی مسایل مرتبط مهاجران گفت‌وگو کند.

تلاش‌ کابل برای قانونی کردن مهاجرین افغان در ایران

افغانستان پس از آن تلاش ها برای قانونی سازی مهاجرین در ایران را اغاز کرده است که دو حادثه دیگر برای مهاجرین افغانستان در ایران در طول بیش از یک ماه گذشته روی داده است.

پس از این رویداد ها تصمیم در مورد سفر حنیف اتمر وزیر سرپرست وزارت خارجه افغانستان به ایران در جلسه روز گذشته ارگ تحت ریاست امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری برگزار و در آن روی قانونی ساختن حضور مهاجرین افغان در ایران گفتگو شده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید