دانش: آزادی رسانه ها خط قرمز ماست |
دانش: آزادی رسانه ها خط قرمز ماست

دانش: آزادی رسانه ها خط قرمز ماست

۲۸ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

دو روز پس از نامه سرگشاده شماری از رسانه ها به رییس جمهور در مورد طرح جدید تعدیل قانون رسانه های همگانی سرور دانش معاون دوم رییس جمهور می گوید حکومت قصد اعمال محدودیت به رسانه ها را ندارد.

آقای دانش امروز چهارشنبه (۲۸جوزا) در توییتی نگاشته است که دولت افغانستان هیچ هدفی برای محدود کردن آزادی مطبوعات ندارد و به قانون اساسی و حقوق اساسی شهروندان متعهد است.

دانش تاکید کرده که آزادی بیان و آزادی رسانه ها یکی از مهمترین دستاوردهای افغانستان و «خط قرمز» حکومت است.

نامه‌ی سرگشاده‌ به رییس جمهور غنی در مورد طرح جدید تعدیل قانون رسانه‌های همه‌گانی

این اظهارات معاون دوم رییس جمهور در حالی مطرح شده است که به روز دوشنبه جمعی از رسانه‌ها و نهادهای حامی رسانه‌ها در نامه ای به رییس جمهور غنی طرح جدید تعدیل قانون رسانه‌های همه‌گانی که از سوی حکومت ترتیب شده را محدود‌کننده آزادی رسانه‌ها، خلاف قانونی اساسی و میثاق‌های بین‌المللی خوانده بودند.

آنان از رییس جمهور غنی خواسته بودند که جلو طی مراحل این طرح را که بدون مشورت با رسانه‌ها تهیه شده است، بگیرد و اجازه ندهد که قانون رسانه‌های همگانی به عامل محدود‌کننده آزادی بیان و رسانه‌ها تبدیل شود.

آنان همچنان در نامه شان نگاشته بودند که به نسخه اصلی این طرح تعدیل قانون رسانه های همگانی دست یافته که در صورت تصویب آن از سوی مجلس‌ نماینده‌گان محدودیت‌های جدی بر فعالیت رسانه‌های کشور وضع خواهد شد.

بر اساس معلومات کمیته مصونیت خبرنگاران افغان، قانون رسانه‌های همه‌گانی در جریان کم‌تر از دو دهه اخیر تاکنون چهار بار تعدیل شده و طرح تعدیل جدید آن مخالف ماده‌های ۷، ۳۴، ۱۲۰ و ۱۲۲ قانون اساسی است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید