پیش از معرفی به مجلس؛ سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ به دادستانی معرفی شد |
پیش از معرفی به مجلس؛ سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ به دادستانی معرفی شد

پیش از معرفی به مجلس؛ سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ به دادستانی معرفی شد

۲۶ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

 مجلس نمایندگان طاهر زهیر والی پیشین بامیان و سرپرست و نامزد وزیر اطلاعات و فرهنگ را به دادستانی کل معرفی کرده است.

خان آقا رضایی رییس کمیسیون امور داخلی و امنیت ملی مجلس نمایندگان امروز دوشنبه (۲۶جوزا) در توییتی گفته است: «طاهر زهیر، نامزد وزیر وزارت اطلاعات و فرهنگ، پس از بررسی دوسیه‌اش از سوی کمیسیون امور داخلی و امنیت ملی مجلس، به دادستانی کل معرفی شد.»

در مکتوبی که از سوی کمیسیون امور داخلی و امنیت ملی مجلس نمایندگان به دادستانی کل فرستاده شده گفته شده است که «دوسیه جرمی» آقای ظهیر به این کمیسیون مواصلت کرده و این کمیسیون پس از بررسی ها تصمیم گرفته که آقای ظهیر را با پرونده اش جهت تعقیب قانونی به دادستانی کل معرفی کند.

در این مکتوب تاکید شده که تا زمانی که نتیجه بررسی های دادستانی با مجلس شریک ساخته نشود مجلس نمایندگان به آقای ظهیر به عنوان نامزد وزیر اطلاعات و فرهنگ رای اعتماد نخواهد داد.

مردم و خانه‌ی ملت قضاوت خواهد کرد

طاهر زهیر در واکنش به این اقدام مجلس نمایندگان در توییتی نگاشته است که در دوره کاری اش به عنوان والی بامیان، متعهد به تأمین شفافیت و قانون‌مندی بوده‌است.

زهیر تاکید کرده که در دوران ماموریت اش از اجراآت قانونی دفاع و در راستای تأمین عدالت، انکشاف متوازن و تطبیق برنامه‌های حکومت تلاش کرده و در قبال همه‌ای اجراآت اش در برابر قانون پاسخگو است.

او خاطرنشان کرده: «مردم و خانه‌ی ملت قضاوت خواهد کرد».

این اقدام مجلس نمایندگان با واکنش های گسترده مردم در فضای مجازی نیز روبرو شده است. شماری از کاربران این اقدام را تبعیض و شماری دیگر نیز دسیسه عنوان کرده اند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید