خبرسازی مصرف بودجه نان خشک؛ شهرداری کابل سخنان شهردار پایتخت را اصلاح کرد |
خبرسازی مصرف بودجه نان خشک؛ شهرداری کابل سخنان شهردار پایتخت را اصلاح کرد

خبرسازی مصرف بودجه نان خشک؛ شهرداری کابل سخنان شهردار پایتخت را اصلاح کرد

۲۵ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

اخیرا اظهارات داوود سلطان زوی شهردار کابل در مصاحبه با یک رسانه خصوصی خبر ساز شده و به دنبال آن شهرداری کابل اعلام کرده است که در توزیع نان خشک بیش از یک میلیارد و ۱۱۵ میلیون افغانی به مصرف رسیده است.

 شهرداری کابل امروز یک شنبه (۲۵جوزا) با نشر اعلامیه وضاحت داده است که شهردادی از تاریخ ۱۰ ثور به مدت ۴۰ روز بیش از ۱۱۵ میلیون نان برای شهروندان نیازمند شهر کابل توزیع کرده است.

شهرداری کابل افزوده که این نهاد در روند توزیع نان تنها به عنوان اجرا کنندۀ عمومی، نقش بازی کرده است و در موارد تدارکاتی و پولی هیچ نقشی نداشته است.

در اعلامیه شهرداری کابل آمده است: “اخیرا در مصاحبه‌ای که از طرف یکی از تلویزیون‌های خصوصی کشور به نشر رسیده است، شاروال کابل لفظا به دلیل اینکه در موارد پولی روند توزیع نان دخالتی نداشته است بجای یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون افغانی سهوا از ۱۱۵ میلیارد افغانی یاد کرده است که مورد یاد شده تنها یک اشتباه لفظی است.”

به گفته شهرداری کابل محاسبه تخمینی مصرف توزیع نان با فرض اینکه قیمت هر نان ۱۰ افغانی باشد نشان می دهد که بیش از یک میلیارد و ۱۱۵ میلیون افغانی می‎رسد.

مصرف ۲٫۸ میلیارد افغانی در توزیع نان خشک

در همین حال شمروز خان مسجدی سخنگوی وزارت مالیه در توییتی نگاشته است که آغاز روند توزیع نان خشک تاکنون ۲٫۸ میلیارد افغانی به مصرف رسیده است.

سخنگوی وزارت مالیه خاطرنشان کرده که ارقام باید دقیق گزارش شود.

انتقاد شهروندان

همزمان با افزایش شیوع کرونا و قرنطین شهرها حکومت برای کمک به نیازمندان روند توزیع نان خشک را آغاز کرد. هرچند این روند از ابتدا با انتقاد های شهروندان مبنی بر وجود فساد همراه بود اما پس از آن انتقادها اوج گرفت که شهردار کابل در مصاحبه ای با یک رسانه مصرف بودجه توزیع نان خشک را ۱۱۵ میلیارد افغانی عنوان کرد اما شهرداری کابل آنرا اشتباه لفظی عنوان کرده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید