خواست حکومت از طالبان؛ برای آغاز مذاکرات اقدام کنید |
خواست حکومت از طالبان؛ برای آغاز مذاکرات اقدام کنید

خواست حکومت از طالبان؛ برای آغاز مذاکرات اقدام کنید

۲۰ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

 دفتر شورای امنیت ملی می گوید حکومت برای آغاز مذاکرات بین الافغانی آمادگی کامل دارد و طالبان نیز باید مانند حکومت اقدام کند.

جاوید فیصل، سخنگوی شورای امنیت ملی امروز سه شنبه (۲۰ جوزا) در نشست خبری گفت که حکومت افغانستان به هدف اعتمادسازی برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی و حسن نیت، تا اکنون ۳۰۰۰ زندانی طالبان را از بند رها کرده و این روند در آیندۀ نیز ادامه خواهد یافت.

فیصل افزود: “ما از آدرس خود آمادگی کامل را اعلام کرده‌ایم، یک تیم مذاکره کننده که همه‌شمول است آماده شده، مهم است که طالبان از آدرس خود در این بخش مشخص اقداماتی داشته باشند تا این پروسه به پیش برود”.

تناقض در شمار آزادی زندانیان حکومت از سوی طالبان

بر اساس توافقنامه امضا شده میان امریکا و طالبان در دوحه گروه طالبان در بدل رهایی ۵ هزار زندانی اش از سوی حکومت یک هزار زندانی حکومتی را آزاد می سازد.

چندی قبل گروه طالبان اعلان کردند که تا کنون ۴۵۰ زندانی دولت را از زندان آزاد کرده اند اما سخنگوی شورای امنیت تاکید کرد تاکنون ۲۷۷ زندانی حکومتی از سوی طالبان رها شده اند.

رهایی زندانیان میان دو طرف از ابتدا تا کنون تنش زا بوده و این تنش ها بجای رسیده بود که روند مبادله زندانیان میان دو طرف متوقف شده بود.

این در حالی است که عبدالله عبدالله نیز روز گذشته گفته که قرار است گفتگوهای بین الافغانی در آینده نزدیک میان حکومت و طالبان آغاز شود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید