مجلس سنای افغانستان درخواست قرضه ۱۷ میلیارد افغانی حکومت را تایید کرد |
مجلس سنای افغانستان درخواست قرضه ۱۷ میلیارد افغانی حکومت را تایید کرد

مجلس سنای افغانستان درخواست قرضه ۱۷ میلیارد افغانی حکومت را تایید کرد

۱۸ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

مجلس سنای افغاسنتان در درخواست قرضه ۱۷ میلیارد افغانی به منظور مصرف مبارزه با ویروس کرونا را تایید کرد.

همزمان با افزایش ویروس کرونا مجلس سنا در جلسه امروز یک شنبه (۱۸جوزا) سند درخواست اجازه اخذ قرضه هفده میلیاردافغانی که به منظور مصارف مبارزه با ویروس کرونا، از صندوق وجهی بین المللی پول به حکومت افغانستان از سوی کمیسیون امور بین المللی این مجلس به جلسه ارایه شد مورد تایید قرارگرفت.

مجلس سنا درحالی سند قرضه ۱۷ میلیارد افغانی حکومت را تصویب کرده است که ویروس کرونا به صورت روز افزون در کشور افزایش یافته و تاکنون بیش از ۲۰ هزار تن به این ویروس مبتلا شده اند.

حکومت نیز برای مبارزه با ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع ان وضع قیود گشت و گذار را در افغانستان تا مدت سه ماه اینده تمدید کرده است.

نگرانی ها از حیف و میل پول مبارزه با ویروس کرونا

پس از نشر لیست خریداری شده مملو از فساد گسترده ریاست صحت عامه ولایت بلخ و افزایش نگرانی ها از حیف و میل بودجه اختصاصی مبارزه با ویروس کرونا از سوی مردم این بار سناتوران نیز با ابراز نگرانی از احتمال حیف ومیل شدن این پول ها وکمک‌های خارجی، در روند مبارزه با ویروس کرونا خواستار جلوگیری فساد از سوی حکومت شدند.

آنان از حکومت خواسته اند از مصارف حقیقی بودجه مبارزه با ویروس کرونا معلومات دهند و نیز اعضای شورای ملی نقش نظارتی شان را درقبال مصارف این بودجه بیشتر و موثرتر سازند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید