طرح تنظیم کسب و کار در مرحله «فلاکت» فردا اجرایی می شود |
طرح تنظیم کسب و کار در مرحله «فلاکت» فردا اجرایی می شود

طرح تنظیم کسب و کار در مرحله «فلاکت» فردا اجرایی می شود

۱۷ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

همزمان با افزایش بی سابقه شیوع ویروس کرونا دفتر معاوننیت دوم ریاست جمهوری اعلان کرده است که طرح تنظیم کسب و کار در مرحله «فلاکت» ناشی از اوج کرونا در یک جلسه اختصاصی نهایی و از فردا در کشور تطبیق می شود.

دفتر معاون دوم رییس جمهوری امروز شنبه (۱۷جوزا) گفته است که این طرح به منظور مبارزه با شیوع ویروس کرونا و نیز تنظیم کسب و کار عمومی، از طرف کمیته اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تأیید و به تصویب رهبری حکومت رسیده در مرحله اول برای سه ماه به اجرا گذاشته می شود.

براساس این طرح پوشیدن ماسک در اماکن عمومی، رعایت دو متری فاصله از همدیگر، جلوگیری از تجمعات بیش از ده نفر، جلوگیری از خارج شدن افراد مسن از خانه، ضد عفونی کردن محیط های کاری و فراهم ساختن وسایل بهداشتی از طرف ادارات و نهادهای خدماتی و تولیدی برای کارمندان و کارگران، همچنین رعایت نمودن شیفت های کاری در ادارات دولتی، الزامی شده است

بر اساس این طرح وزارت صحت عامه کشور موظف شده تا با همکاری نهادهای ذی ربط در تمام کشور این طرح را تطبیق کند و نظارت از این طرح را کمیته عالی نظارت متشکل از رهبری وزارت صحت عامه، وزارت امور داخله، وزارت کار و امور اجتماعی، اداره مستقل ارگان‌های محلی، سکتور خصوصی و رهبری ولایت کابل و در ولایت ها کمیته اضطراری ولایتی مبارزه با کرونا برعهده دارند.

ادامه تعطیلی مراکز اموزشی تا سه ماه آینده

دفتر معاونیت دوم تاکید کرده که بر اساس این طرح مدارس دینی، مکاتب و مراکز تحصیلی دولتی و خصوصی تا سه ماه آینده به صورت حضوری فعال نمی شوند و می‌توانند فعالیت خود را به صورت آنلاین و غیرحضوری ادامه دهند. اگر قبل از سه ماه وضعیت بهبود یابد، کابینه در مورد بازگشایی مراکز آموزشی تصمیم خواهد گرفت.

هوتل‌های عروسی، صالون های ورزشی، پارک های تفریحی بر اساس این طرح تا سه ماه آینده بسته می‌مانند و برگزاری مراسم فاتحه و سایر مراسم‌ها و گردهمایی‌های فرهنگی و اجتماعی نیز ممنوع است.

در این طرح آمده است که رستورانت و ها کافه ها تنها اجازه دارند که برای انتقال غذا به مشتریان فعالیت کنند و نیز تردد ملی بس و مینی بس ها همچنان متوقف و فعالیت وسایط نقلیه‌ای که راکبین آن بیش از چهار نفر باشد، ممنوع است.

مطابق این طرح، تمام شرکت ها و نهادهای تولیدی و خدماتی سکتور خصوصی می توانند فعالیت های خویش را با اتخاذ تدابیر احتیاطی و مراقبت های صحی آغاز کنند.

افزایش شیوع ویروس کرونا

این طرح در حالی سر از فردا اجرایی می شود که شیوع ویروس کرونا در افغانستان به شدت افزایش یافته است و روز گذشته رقم بی سابقه ابتلا از این ویروس در ۲۴ ساعت از آغاز شیوع این بیماری ثبت شده است.

تاکنون شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۱۸ هزار و ۹۶۹ تن افزایش یافته که ازاین میان یک هزار و ۷۶۳ تن بهبود یافته و نیز ۳۰۹ تن جانباخته است.

جهت مطالعه مقاله ها و اخبار سبک زندگی اینجا را ببینید.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید