آمریکا، چین، روسیه و پاکستان در مورد گفتگوهای بین الافغانی گفتگو کردند |
آمریکا، چین، روسیه و پاکستان در مورد گفتگوهای بین الافغانی گفتگو کردند

آمریکا، چین، روسیه و پاکستان در مورد گفتگوهای بین الافغانی گفتگو کردند

۱۵ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

به گزارش آژانس خبری تاس، ایالات متحده، چین، روسیه و پاکستان رایزنی هایی را آغاز کرده و تعهد کردند که مذاکرات صلح در افغانستان را تسریع نمایند و تمام تلاش خود را برای تسهیل آن انجام دهند.

نمایندگان ویژه آمریکا روسیه و چین همراه با معاون اول وزیر خارجه پاکستان طی یک تماس ویدیویی در این نشست صحبت کردند.

طرف های یاد شده گفتند که آنها سعی می کنند مبادله زندانیان بین دولت افغانستان و طالبان را تسریع کنند تا مذاکرات صلح بتواند به زودی آغاز شود.

زمیر کابلولوف نماینده ویژه ریاست جمهوری روسیه برای افغانستان به تاس گفت: “روند مبادله به پایان رسیده است. کندتر از آن چیزی است که تصور می شد، اما این روند ادامه دارد و اکنون نیاز  برای گفتگو درمورد مراحل بعدی پیدا شده است. “

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه ایالات متحده برای صلح افغانستان پیش از این گفته بود که آنها در مذاکرات در مرحله خوبی هستند و پیشرفت هایی حاصل شده است.

یکی از شرایط توافقنامه صلح آمریکا و طالبان که در دوحه منعقد شده بود این بود که طالبان باید ۱۰۰۰ زندانی را آزاد کنند در حالی که دولت افغانستان باید به عنوان اعتمادسازی ، ۵۰۰۰ زندانی طالبان را آزاد کند.

با آن که دولت افغانستان شامل توافق نامه آمریکا و طالبان نبوده اما زمانی که طالبان آتش بس سه روزه عید را اعلام کردند، رئیس جمهور اشرف غنی قول داد ۲۰۰۰ زندانی را به عنوان حسن نیت آزاد کند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید