ثبت ۷۵۸ مورد تازه و مرگ بی سابقه ناشی از ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته |
ثبت ۷۵۸ مورد تازه و مرگ بی سابقه ناشی از ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته

ثبت ۷۵۸ مورد تازه و مرگ بی سابقه ناشی از ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته

۱۴ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

وزارت صحت عامه اعلان کرده است که در ۲۴ ساعت ۷۵۸ مورد تازه و ۲۴ مورد فوتی ناشی از ویروس کرونا در کشور ثبت شده است.

وزارت صحت عامه امروز چهارشنبه (۱۴جوزا) گفته است که در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۳۲۳ نمونه‌ مشکوک ویروس کرونا از ۱۲ ولایت در لابراتوار های این وزارت بررسی شده که از این میان ۷۵۸ مورد آن مثبت تشخیص شده است.

این وزارت افزوده که موارد تازه شامل ۳۳۲ مورد در کابل، ۲۱۶ مورد در هرات، ۵۴ مورد در قندهار، ۵۲ مورد در بلخ و ۴۸ مورد در جوزجان، ۱۹ مورد در لوگر و در ولایت های کنر و فاریاب هر یک ۱۱ مورد است.

به گفته وزارت صحت در نورستان و بدخشان هر یک پنج مورد، سه مورد در ننگرهار و دو مورد در سمنگان نیز از جمله مواردی اند که در ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده است.

براساس معلومات وزارت صحت عامه در ۲۴ ساعت گذشته ۲۴ فرد مبتلا به ویروس کرونا شامل هشت تن در کابل، چهار تن در هرات، سه تن در پنجشیر، دو تن در غزنی و پروان و همچنان در ولایت‌های قندهار، بغلان، سمنگان و خوست هر یک یک تن جانباخته است.

با ثبت این آمار جدید جانباختگان ویروس کرونا در کشور به ۲۹۴ تن رسیده است.

آمار جان باختگان که ۲۴ ساعت گذشته از سوی وزارت صحت ارایه شده بیشترین قربانی ناشی از کرونا در ۲۴ ساعت پس از شیوع این ویروس تاکنون در افغانستان است.

این وزارت تاکید کرده که در ۲۴ ساعت گذشته ۷۸ فرد مبتلا به ویروس کرونا نیز بهبود یافته که شمار مجموعی بهبودیافته‌گان به یک هزار و ۵۲۲ تن رسیده است.

بر اساس آمار ارایه شده از سوی وزارت صحت شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۱۷ هزار و ۲۶۷ تن رسیده که از این میان بیشترین آن در ولایت کابل و پس از آن در هرات قرار دارند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

Comment is not allowed