طالبان خبر مرگ هئبت الله رهبر این گروه را رد کرد |
طالبان خبر مرگ هئبت الله رهبر این گروه را رد کرد

طالبان خبر مرگ هئبت الله رهبر این گروه را رد کرد

۱۳ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

پس از آن که شماری از رسانه ها و صفحات اجتماعی خبر مرگ ملا هئبت الله ناشی از ویروس کرونا و همچنان ابتلای شماری دیگری از سران طالبان به این ویروس را منتشر کرد گروه طالبان آن را شایعه خوانده است.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان امروز سه شنبه (۱۳جدی) در توییتی نگاشته بعضی رسانه ها شایعه نادرست مبنی بر ابتلای رهبر این گروه و سایر سران طالبان به ویروس کرونا را پخش کرده و حتی در مواردی گفته اند که ملا هئبت الله رهبر طالبان از ویروس کرونا جان باخته است.

او تا کید کرده که این گزارش ها حقیقت ندارد و همه مسوولین طالبان سرگرم کارهای شان اند.

گزارش های ابتلا سران طالبان و مرگ رهبر این گروه ناشی از ویروس کرونا

پیش از این شماری از رسانه ها از جمله فارین پالیسی در گزارشی گفته بود که اعضای رهبری گروه طالبان از جمله ملا هئبت‌الله به کرونا مبتلا شده‌اند.

فارین پالیسی به نقل از منابع اطلاعاتی و استخباراتی  گفته بود که کنترل گروه طالبان به دلیل ابتلای رهبران ارشد این گروه مختل شده است.

چندی قبل رحمت الله نبیل رییس پیشین امنیت ملی افغانستان نیز در توییتر اش از ابتلای شماری رهبران طالبان به ویروس کرونا خبر داده بود.

در همین حال پیش از این گزارش شده بود که به دلیل بیماری رهبران گروه طالبان به شمول ملاهئبت الله و سراج حقانی ملایقوب پسر ملاعمر رهبری طالبان را برعهده گرفته است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید