ثبت 759 مورد جدید؛ شمار مبتلایان به کرونا به بیش از 16 هزار تن رسید |
ثبت ۷۵۹ مورد جدید؛ شمار مبتلایان به کرونا  به بیش از ۱۶ هزار تن رسید

ثبت ۷۵۹ مورد جدید؛ شمار مبتلایان به کرونا به بیش از ۱۶ هزار تن رسید

۱۳ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

وزارت صحت عامه اعلان کرده است که در ۲۴ ساعت گذشته ۷۵۹ مورد تازه ویروس کرونا شناسایی شده است.

وزارت صحت امروز سه‌شنبه (۱۳جوزا) گفته است که در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار ۳۲۲ مورد مشکوک ویروس کرونا در لابراتوار های این وزارت بررسی شده که از این میان ۷۵۹ مورد آن مثبت بوده است.

این وزارت افزوده که موارد تازه ویروس کرونا شامل ۲۶۶ مورد در کابل، ۲۱۲ مورد در هرات، ۶۶ مورد در پکتیا، ۳۹ مورد در بلخ، ۳۴ مورد در ننگرهار، ۲۷ مورد در بغلان، ۲۵ مورد در خوست، ۲۱ مورد در بامیان، در غزنی و فاریاب هر کدام ۱۸ واقعه می شود.

به گفته این وزارت ۱۷ مورد تخار، ۷ مورد در کاپیسا، ۴ مورد در پروان، سه مورد در بدخشان و دو مورد در سمنگان نیز شامل مواردی اند که در ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده است.

وزارت صحت عامه خاطرنشان کرده که در ۲۴ ساعت گذشته پنج فرد ابتلا به ویروس کزونا جان باخته‌ که شمار مجموعی جانباختگان به ۲۷۰ تن رسیده و در عین زمان ۲۲ فرد مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافنه که شمار مجموعی بهبودیافتگان به یک هزار ۴۵۰ تن رسیده است.

نگرانی ها از افزایش ویروس کرونا

پس از افزایش ویروس کرونا کمیته بین المللی نجات هشدار داده است که عدم مصونیت غذایی و فشار اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا افغانستان را در آستانۀ فاجعه انسانی قرار داده است.

این کمیته تاکید کرده که شمار مبتلایان ویروس کرونا بیشتر از آن چیزی است که وزارت صحت اعلام می کند زیرا از ۸۰ تا ۹۰ درصد مبتلایان به ویروس کرونا آزمایش گرفته نمی‌شود.

اخیرآ شماری از کاربران فضای مجازی نیز با استناد به اعلامیه های فوتی در شبکه های اجتماعی از افزایش روز افزون این ویروس در افغانستان هشدار می دهند.

با وجود این همه هنوز هم در کلان شهر های افغانستان قرنطین به درستی آن نه از سوی مردم و نه هم حکومت اعمال می شود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید