روسیه: شورای امنیت سازمان ملل تحریم های طالبان را بر نخواهد داشت |
روسیه: شورای امنیت سازمان ملل تحریم های طالبان را بر نخواهد داشت

روسیه: شورای امنیت سازمان ملل تحریم های طالبان را بر نخواهد داشت

۱۰ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

ضمیر کابلوف نماینده روسیه برای افغانستان به آژانس آنادولو گفته است: سه ماه پس از امضای توافقنامه صلح آمریکا و طالبان در دوحه، حال انتظار می رود شورای امنیت سازمان ملل (UNSC) برای رفع تحریم های این گروه رای دهد.

اما به باور آقای کابلوف این موضوع مطرح نخواهد شد زیرا برخی از شرایط مندرج در توافق صلح هنوز محقق نشده است.

او گفت که “این [رفع تحریم ها] قرار بود تا ۲۹ ماه می به شرط شروع مذاکرات بین افغانستان به تاریخ ۱۰ مارچ انجام شود، اما مذاکرات بین افغانی هنوز آغاز نشده اند.”

 کابلوف اظهار داشت که دولت افغانستان و طالبان پس از فراخوان طالبان برای آتش بس سه روزه عید، در حال تبادل زندانیان بوده اند و این دلیل دیگری برای تأخیر است.

وی بیان داشت: “این روند به دلیل تبادل زندانیان بین طرفین و عدم حضور تیم مذاکره کننده از کابل، که به دلیل اختلافات بین [رئیس جمهور افغانستان] اشرف غنی و [رقیب سیاسی غنی] عبدالله تشکیل نشده است، به تأخیر می افتد. اما حتی پس از این که این دو رقیب سیاسی در ۱۷ می توافق کردند، طالبان باز هم عدم شناخت خود را از دولت آنها را اعلام کردند. “

 به گفته وی: رفع تحریم های طالبان را از “سازمان تروریستی به یک ساختار سیاسی” تبدیل می کند و سپس آن را در داخل کشور بیشتر ادغام می کند.

کابلوف بیان داشت که رهبری طالبان توانسته است خشونت را در داخل کشور کاهش داده و اوضاع را در رده های خود کنترل کند.

او تصریح کرد که انتظار دارد شورای امنیت سازمان ملل متحد بعد از شروع مذاکرات بین الافغانی، موضوع را در دستور کار خود قرار دهد.

این اظهارات نماینده روسیه در امور افغانستان در حالی مطرح می شود که روند آزادسازی زندانیان طالبان سرعت یافته اما در عین وقت اتحادیه اروپا اعلام داشته که تداوم حمایت هایش از افغانستان مشروط به عدم بازگشت امارت طالبان به این کشور است.

جهت مطالعه مقاله ها و اخبار سیاسی اینجا را ببینید.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید