سرنوشت آتش بس؛ طالبان 7 سرباز ارتش محلی را در پروان کشت |
سرنوشت آتش بس؛ طالبان ۷ سرباز ارتش محلی را در پروان کشت

سرنوشت آتش بس؛ طالبان ۷ سرباز ارتش محلی را در پروان کشت

۸ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

در بحبوحه ادامه آتش بس به صورت اعلان نشده مسوولان محلی پروان می‌گویند که در حمله طالبان بر یکی از پاسگاه‌های ارتش محلی در این ولایت، هفت سرباز کشته شده‌اند.

وحیده شهکار، سخنگوی والی پروان گفته است که گروه طالبان حوالی ساعت ۲ بامداد امروز پنجشنبه (۸جوزا)  بر یک پاسگاه نیروهای ارتش محلی در منطقۀ آنتن ولسوالی سیاه‌گرد این ولایت حمله کرده اند.

شهکار افزوده که در این حمله طالبان هفت نیروی ارتش محلی کشته شدند یک تن دیگر انان زخمی شدند.

به گفته او گروه طالبان دو نیروی محلی دیگر را با خود برده‌اند.

آتش بس اعلان نشده

با آنکه آتش بس اعلام شده سه روزه از سوی طالبان و حکومت افغانستان به مناسبت عید فطر پایان یافته است بی بی سی فارسی به نقل از منابعی در حکومت افغانستان و گروه طالبان گزارش داده است که قرار است آتش بس اعلام نشده به صورت غیر رسمی تا یک هفته دیگر در ادامه یابد.

این در حالی است که درجریان سه روز آتش بس هیچ حملاتی نه از سوی دولت و نه هم گروه طالبان صورت گرفته است اما روز گذشته حملات کوچکی از سوی طالبان صورت گرفته که پس از آتش بس حمله طالبان در پروان بزرگترین حمله این گروه است که در آن شماری زیادی از نیروهای دولتی کشته شده اند.

با این حال هیچ یک از طرف ها پایان رسمی آتش بس را اعلام نداشته اند. همزمان با این نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان نیز به حالت دفاعی قرار دارند و دستور تهاجمی شدن آن ها تا کنون صادر نشده است. آتش بس سه روز عید و تداوم آن امیدهای زیادی را نسبت به موفقیت روند صلح ایجاد نموده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید