ثبت 658 مورد جدید؛ شمار مبتلایان در کشور به یازده هزار 831 تن رسید |
ثبت ۶۵۸ مورد جدید؛ شمار مبتلایان در کشور به یازده هزار ۸۳۱ تن رسید

ثبت ۶۵۸ مورد جدید؛ شمار مبتلایان در کشور به یازده هزار ۸۳۱ تن رسید

۶ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

وزارت صحت عامه اعلان کرده است که در ۲۴ ساعت گذشته ۶۵۸ مورد تازه مثبت ویروس کرونا تشخیص شده است.

وزارت صحت عامه امروز سه شنبه (۶جوزا) گفته است که در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۱۵۲ مورد مشکوک ویروس کرونا در لابراتوار های این وزارت بررسی شده که از این میان ۶۵۸ مورد آن مثبت گزارش شده است.

این وزارت افزوده که موارد جدید شامل ۲۳۷ مورد در کابل، ۸۵مورد درهرات، ۷۷ مورد در بلخ، ۵۹ مورد در بغلان، در هر ولایت بادغیس و فراه ۵۲ مورد  و ۲۹ مورد در فاریاب می شود.

به گفته وزارت صحت ۲۷ مورد در ننگرهار، ۱۱ مورد بامیان، ۷ مورد در لوگر، شش مورد در کاپیسا، چهار مورد در سرپل و در ولایت‌های تخار و سمنگان هر کدام یک مورد نیز شامل مواردی اند که در ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده و با ثبت آن شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در افغانستان به یازده هزار ۸۳۱ تن رسیده است.

وزارت صحت تاکید کرده که همچنان در ۲۴ ساعت گذشته یک فرد مبتلا به ویروس کرونا جان باخته و ۳۱ تن نیز صحت یاب شده است که شمار مجموعی جان باختگان به ۲۲۰ تن و شمار بهبود یافتگان به یک هزار ۱۲۸ تن رسیده است.

ابتلای ۷۰ داکتر و کارمند صحی در بلخ

‏در همین حال ریاست صحت عامه بلخ امروز سه شنبه اعلان کرده است که ۴۲ داکتر، ۱۷ لابرانت، چهار پرستار، چهار قابله و سه کارمند دیگر خدمات صحی در بلخ به ‎کرونا مبتلا شده‌اند.

این موارد در حالی مطرح می شود که افغانستان همه روزه شاهد افزایش میزان مبتلایان به کرونا است. در این میان اما قرنطینه شهر کابل ادامه ندارد و وضعیت عمومی پخش ویروس در این شهر رو به وخامت می باشد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید