591 مورد جدید؛ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان از مرز یازده هزار تن گذشت |
۵۹۱ مورد جدید؛ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان از مرز یازده هزار تن گذشت

۵۹۱ مورد جدید؛ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان از مرز یازده هزار تن گذشت

۵ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

وزارت صحت، اعلام کرده است که در جریان ۲۴ ساعت گذشته ۵۹۱ مورد تازه ویروس کرونا (کویید۱۹) در کشور ثبت شده است.

وزارت صحت عامه امروز دوشنبه (۵جوزا) گفته است که این موارد تازه شامل ۳۹۰ مورد در کابل، ۶۲ مورد در هرات، ۳۶ مورد در بلخ، ۲۱ مورد در بادغیس، ۱۸ مورد در ننگرهار، چهارده، چهارده مورد در تخار و کنر،۱۱ مورد در جوزجان و ۷ مورد در میدان وردک است.

 این وزارت افزوده ۵-۵ مورد در پکتیا و بغلان، ۳ مورد در خوست، ۲-۲ مورد در پنجشیر، و غور و یک مورد نیز بامیان شامل موارد اند که در ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده است.

 به گفته وزارت صحت با ثبت این موارد، شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به۱۱ هزار و ۱۷۳ تن رسیده ایت.

براساس اعلان وزارت صحت در ۲۴ ساعت گذشته یک تن در هرات جان باخته که قربانیان ویروس کرونا در کشور ۲۱۹ تن رسیده و نیز در عین زمان ۲۲ تن بهبود یافته که شمار بهبود یافتگان به یک هزار ۹۷ تن رسیده است.

کمبود امکانات صحی برای مبارزه با ویروس کرونا

همزمان با افزایش روزافزون شمار مبتلایان ویروس کرونا افغانستان در هرات و کابل تا کنون به کمبود امکانات صحی روبرو شده است.

به گفته وزارت صحت با افزایش شمار مبتلایان ویروس کرونا در کابل این ولایت با کمبود شفاخانه مخصوص این ویروس روبرو شده و قرار است سه شفاخانه دیگر ویروس کرونا در این ولایت ساخته شود.

از سوی هم عبدالحکیم تمنا رییس صحت عامه هرات امروز گفته است: “انجام ازمایش ویروس کرونا یا covid ۱۹ یک ازمایش چند مرحلا ای و پیچیده است که بر علاوه افراد متخصص و ماشین pcr نیاز به وسایل و امکانات زیادی دارد که نبود هر کدام از انها مانع انجام ازمایش می شود.”

تمنا افزوده که ولایت هرات در ابتدای شیوع کرونا با کمبود کیت آزمایش مواجه بوده که بعد از تلاش های زیاد تعداد کافی کت های تشخیص ویروس کرونا در دسترس آن قرار گرفته است.

رییس صحت عامه هرات تاکید کرده که در روز های گذشته وسیله ای به “vtm” در ولایت هرات تمام شده که گرفتن تست جدید از متقاضیان برای دو روز متوقف شده است و این مشکل برطرف شده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید