یک مطالعه تازه: کووید-۱۹ بر جفت جنین تاثیر می گذارد |
یک مطالعه تازه: کووید-۱۹ بر جفت جنین تاثیر می گذارد

یک مطالعه تازه: کووید-۱۹ بر جفت جنین تاثیر می گذارد

۳ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

سی‌ان‌ان– یک مطالعه کوچک روی زن باردار مبتلا به کووید-۱۹، شواهدی از آسیب به جفت جنین پیدا کرد.

آزمایشات پاتولوژیک که به طور مستقیم پس از تولد تکمیل شدند، شواهدی از جریان خون ناکافی مادر به جنین و لخته شدن خون در جفت پیدا کردند. این اتفاق ممکن است در نقش جفت برای انتقال اکسیژن و مواد مغذی از جریان خون مادر به جنین در حال رشد و از بین بردن مواد زائد از خون کودک اختلال ایجاد کند.

داکتر امیلی میلر، متخصص زنان و زایمان و یکی از نویسندگان این مطالعه، در بیانیه‌ای گفت: “قصد نداریم تصویری ترسناک ایجاد کنیم، اما این یافته‌ها مرا نگران می‌کنند.”

هرچند فقط ۱۶ زن در این مطالعه تحت نظر بوده‌اند، اما نویسندگان آن گفتند که بزرگترین بررسی سلامت جفت در زنان مبتلا به کووید-۱۹ همین است.

میلر، می‌گوید: “من نمی‌خواهم از یک مطالعه کوچک نتیجه‌گیری کنم، اما این نگاه اولیه به تاثیر کووید-۱۹ بر جفت، پیامدهای بسیار مهمی برای سلامت بارداری دارد.”

با این حال داکتر جیمیسون رئیس بخش زنان و زایمان دانشکده طب آتلانتا افزود: “این مطالعه بیشتر سوال ارائه می‌دهد تا پاسخ!‌ بررسی جفت به ما کمک می‌کند تا درک کنیم که در دوران بارداری چه می‌گذرد.”

هیچ آسیبی به نوزادان نمی‌رسد

جمیسون گفت، در حالی که تحقیقات در مورد نوزادانی که از مادران آلوده به کووید-۱۹ متولد شده‌اند، تازه شروع شده، اما تاکنون به نظر نمی‌رسد که “تاثیر وحشتناکی درمورد نتایج بارداری ایجاد کند.”

میلر گفت، این موضوع در این مطالعه جدید، که در آن نوزادان ” سالم ، و کاملاً عادی” بودند نیز صادق است، با وجود آنکه جریان خون مسدود شده بود و “بسیاری از جفت‌ها از حالت طبیعی کوچکتر بودند”.

میلر ادامه داد: “حتی با نیمی از جفت هم نوزادان غالبا به طور کامل خوب هستند. “

چهارده نوزاد زنده در این مطالعه در زمان درست و با وزن و نمره آپگار طبیعی متولد شدند. یک نوزاد هم نارس بود. یکی از زنان در سه ماهه دوم دچار سقط جنین شد، اما او “بدون علامت بود، بنابراین ما نمی‌دانیم آیا ویروس کرونا باعث سقط جنین شده‌است یا نه.”

مادر باید چه کنند؟

کارشناسان بر این باورند که زنان باردار در مورد هرگونه نگرانی با پزشک‌شان صحبت کنند. به علاوه، همان نکات احتیاطی لازم برای سایرین را رعایت کنند: دست‌ها‌یتان را بشویید، صورت‌تان را لمس نکنید، هنگام بیرون رفتن ماسک بزنید.

جهت مطالعه مقاله ها و اخبار سبک زندگی اینجا را ببینید.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
ویروس کرونا ویروس کرونا و جفت جنین

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید