فرارسیدن عید؛ نیروی های امنیتی در سراسر کشور به حالت آماده باش قرار گرفتند |
فرارسیدن عید؛ نیروی های امنیتی در سراسر کشور به حالت آماده باش قرار گرفتند

فرارسیدن عید؛ نیروی های امنیتی در سراسر کشور به حالت آماده باش قرار گرفتند

۳ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

 مسوولان در وزارت داخله می گویند نیروهای امنیتی برای تامین امنیت روزهای عید در سراسر کشور در حالت آماده باش قرار گرفته اند.

طارق ارین سخنگوی وزارت داخله امروز شنبه (۳جوزا) در نشست خبری گفت با وجود وضع قیودات گشت و گذار ناشی از ویروس کرونا نیروهای امنیتی برای تامین امنیت روزهای عید در حالت آماده باش قرار گرفته اند.

آرین افزود از هرنوع تحرکاتی که احساس شود مردم افغانستان را هدف قرار می‌دهد توسط نیروهای امنیتی و دفاعی جلوگیری می‌شود.

او ادامه داد که نیروهای پولیس در روزهای عید در شهر کابل از گشت و گذار بدون موجب جلوگیری خواهد کرد.

آرین با اشاره به فیرهای هوایی شب گذشته در کابل و ولایت ها گفت پولیس با چنین افراد برخورد جدی می کند و تنها در کابل ۲۰۰ تن در پیوند به فیرهای هوایی و استعمال مواد انفلاقی (پتاقی) بازداشت شده اند.

جرایم جنایی

سخنگوی وزارت داخله می افزاید که در یک ماه گذشته در کابل ۱۶۹ واقعه جرمی نیز صورت گرفته که در پیوند به آن ۱۳۶ تن بازداشت شده اند.

آرین افزود این جرایم شامل قتل، سرقت، رهزنی، کیسه بری و سایر جرایم جنایی می شود و شماری دیگری از مجرمین نیز در تعقیب پولیس قرار دارد.

حملات طالبان

طارق آرین در مورد حملات طالبان گفت که این گروه در ۶ ماه گذشته بالای ۱۱۰ پروژه زیربنایی و تاسیسات عامه شامل ۴۱ باب مکتب، ۶ شفاخانه، ۴۰ پل و پلچک، ۱۵ پایه برق، ۵ پایه آنتن مخابراتی و چندین مسجد در ۱۴ ولایت حمله کرده است.

سخنگوی وزارت داخله تاکید کرد که پس از پایان هفته کاهش خشونت ها تا اکنون یک هزار و ۶۶۷ غیر نظامی از سوی طالبان کشته و زخمی شده اند که از این میان ۵۲۳ غیرنظامی کتشه و متباقی آن زخمی شده اند.

این اظهارات سخنگوی وزارت داخله در حالی مطرح می شود که با پایان تنش های سیاسی گفتگو های صلح افغانستان رنگ تازه ای به خود گرفته است و نماینده خاص امریکا در امور صلح افغانستان نیز در تازه ترین دور سفرش برای تسهیل گفتگو های صلح با طالبان و سران حکومت افغانستان دیدار کرده است.

جهت مطالعه مقاله ها و اخبار نظامی-امنیتی اینجا را ببینید.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید