کرونا ویروس با لمس سطوح به آسانی منتقل نمی شود |
کرونا ویروس با لمس سطوح به آسانی منتقل نمی شود

کرونا ویروس با لمس سطوح به آسانی منتقل نمی شود

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۲ / جوزا ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

 مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) اعلام کرد که لمس سطوح یا اشیاء به آسانی سبب انتقال ویروس کرونا نمی‌شود. قبلاً از ماندگاری ویروس کرونا روی سطوح اطلاع داشتیم، اما این اصلی‌ترین راه انتقال آن نیست. حالا بخش کووید-۱۹ در CDC بند جدیدی به موضوع اضافه کرده‌است.

سایت CDC می‌گوید: “ممکن است فرد با لمس کردن یک سطح یا شیء که دارای ویروس است و سپس لمس دهان، بینی یا احتمالاً چشم‌ها، کووید-۱۹ را دریافت کند. اما حالا تصور بر این است که این اصلی‌ترین شیوه انتشار ویروس کرونا نیست، و همچنان انتقال فرد به فرد محتمل‌تر است؛ هرچند هنوز هم در حال یادگیری و مطالعه‌ بیشتر در مورد این ویروس هستیم.”

CDC افزود، این ویروس همچنین به راحتی از انسان به حیوان و حیوان به انسان دیگر سرایت نمی‌کند. “

ماریا جوتانی پزشک بیماری‌های عفونی و استادیار طب در دانشگاه ییل به وبسایت USA TODAY گفته‌است، “به عقیده من دستورالعمل جدید CDC به دلیل کاهش ترسی است که میان مردم شایع‌ شده‌است. “

او ادامه می‌دهد، “آنچه اهمیت دارد این است که مردم همچنان به حفظ فاصله فیزیکی، شستن دست‌ها و تلاش برای عدم لمس صورت ادامه بدهند. “

این به روزرسانی ممکن است نگرانی‌ها را مورد نحوه انتقال کووید-۱۹ کاهش دهد، اما هنوز سوالات زیادی باقی مانده است.

تا به حال در مورد ماندگاری کرونا روی سطوح چه می‌دانستیم؟

به گفته داکتر جوتانی، بیشتر بیماری‌های تنفسی، از جمله کووید-۱۹، روی سطوح ماندگاری دارند.

یک مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی نیو انگلند نشان داد که کرونا ویروس در بعضی از سطوح مانند پلاستیک و فولاد به مدت سه روز و روی مقوا تا ۲۴ ساعت زنده می‌ماند.

دو هفته پس از این یافته، یک گزارش CDC اعلام داشت که مواد ژنتیکی کرونا ویروس ۱۷ روز پس از ترک کابین‌ها توسط مسافرین، روی کشتی تفریحی دایموند پرینسس یافت شد.

اما هیچ یک از این مطالعات تأیید نکردند که آیا کرونا ویروس به راحتی از روی سطوح منتقل می‌شود یا نه. در حقیقت، جوزف وینتز، استاد طب در دانشگاه ییل و محقق بیماری‌های عفونی، در ماه مارچ گفت که گزارش CDC ” با همه‌گیری فعلی ارتباطی ندارد”.

با این وجود، به دلیل رعایت احتیاط، تمیز کردن سطوح و شستن دست‌ها به هنجار تبدیل شده‌است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
کرونا ویروس

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید