پزشکان افزایش ابتلای سندروم التهابی در کودکان را پیش بینی می کنند |
پزشکان افزایش ابتلای سندروم التهابی در کودکان را پیش بینی می کنند

پزشکان افزایش ابتلای سندروم التهابی در کودکان را پیش بینی می کنند

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۲۸ / ثور ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

پزشکان روز چهارشنبه اعلام کردند که پیش‌بینی می‌شود موارد ابتلای کودکان به سندروم التهابی افزایش بیابد.

داکتر جفری برنز، متخصص مراقبت‌های ویژه در شفاخانه کودکان بوستون می‌گوید: این بیماری که سندرم التهابی مولتی‌سیستم در کودکان نام دارد، ظاهرا یک سندرم پسا ویروسی است.

پزشکان در حال بررسی دست کم ۱۵۰ کودک (غالبا در نیویورک) هستند. اما یک بررسی CNN نشان می‌دهد که مراکز درمانی دست کم ۱۸ ایالت در حال بررسی موارد مشکوک هستند.

برنز به سی‌ان‌ان گفت: “این سندرم التهابی مولتی سیستم مستقیما ناشی از ویروس نیست. فرضیه پیشرو این است که بیماری در اثر واکنش ایمنی بدن بیمار ایجاد می‌شود.”

پزشکان انگلیس اولین بار ماه گذشته در مورد این سندرم هشدار دادند. پزشکان ایتالیایی نیز این سندرم را گزارش داده‌اند.

داکتر ایزایک، مدیر گروه بهداشت عمومی ایلینویز می‌گوید:”این بیماری طیفی از اختلالات است و بنابراین در بعضی موارد عروق کرونر بیمار هم درگیر می‌شود و گاهی اوقات نه.”

واکنش تاخیری به عفونت

تست کرونای همه کودکان مبتلا به این سندروم التهابی مثبت نبوده‌است، اما گزارش‌های مربوط به اروپا و چند شهر در آمریکا پیوندی را بین این دو نشان می‌دهد.

برنز معتقد است که شاهد موارد بیشتری خواهیم بود زیرا کووید-۱۹ افراد بیشتری را مبتلا می‌کند. این یک بیماری نادر است، اما عواقب نادر از عفونت‌های ویروسی هنگامی که میلیون‌ها نفر به آن مبتلا می‌شوند، بیشتر خواهند بود.

برنز به سی‌ان‌ان گفته‌است: “ما می‌توانیم طی ۴ تا ۶ هفته انتظار موارد بیشتری را داشته باشیم. به علاوه منطقی به نظر می‌رسد که بیماری ابتدا در نیویورک ظهور کرد زیرا نیویورک بزرگ‌ترین شیوع کووید-۱۹ را داشت. “

او ادامه داد، این سندروم حال بیشتر کودکان را وخیم نمی‌کند. اکثر آنها حتی به بخش مراقبت‌های ویژه نیاز ندارند، اگرچه تعداد معدودی هم جان باختند.

به گفته برنز، سازمان جهانی بهداشت نیز در تلاش است تا این سندرم را تعریف کند و پزشکان را آگاه نگه دارد، تا آنها بدانند که دنبال چه چیزی باشند و چطور بیماری را درمان کنند.

او ادامه می‌دهد، “شناخت واکنش ایمنی کودکان می‌تواند کلیدی برای توسعه واکسین باشد و همچنین می‌تواند یک کلید اساسی برای درمان بزرگسالان باشد تا بفهمیم که چرا کودکان بهتر از بزرگسالان قادر به مبارزه با کووید-۱۹ هستند. “

جهت مطالعه مقاله ها و اخبار سبک زندگی اینجا را ببینید.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
کرونا ویروس

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید