نیکوکاری در زمانه کرونایی (15)؛ مینا نیکزاد و میرویس فیروزی، اهدای مخارج مراسم عروسی برای نیازمندان کابلی |
نیکوکاری در زمانه کرونایی (۱۵)؛ مینا نیکزاد و میرویس فیروزی، اهدای مخارج مراسم عروسی برای نیازمندان کابلی

نیکوکاری در زمانه کرونایی (۱۵)؛ مینا نیکزاد و میرویس فیروزی، اهدای مخارج مراسم عروسی برای نیازمندان کابلی

خبرنگار خبرنامه

فرشته فرهنگ
خبرنگار خبرنامه

۲۴ / ثور ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

این بار در سلسله گزارش‌ها از نیکوکاری، مینا نیکزاد و میرویس فیروزی توانسته‌اند سهمی در یاری نیازمندان داشته باشند.

این زوج از ولایت بغلان با تصمیم کمک به نیازمندان، مراسم ازدواج خود را ساده برگزار کرده و مصارف آن را به نیازمندان اختصاص داده‌اند.

کمک به ۵۰ خانواده

چند ماه قبل مینا نیکزاد با میرویس فیروزی نامزد شده و تصمیم می‌گیرند زمان ازدواج به جای جشن مجلل و بزرگ دست به کار خیری بزنند که هم خودشان خوشحال و راضی باشند و هم کمکی به اطرافیانشان کرده‌ باشند.

اما این زوج جوان از سوی فامیل خود غافلگیر می‌شوند، خانواده آن‌ها پیش دستی کرده و چنین پشنهادی را به خانم نیکزاد و آقا فیروزی می‌دهند. این دو نیز که از ابتدا چنین تصمیمی داشته‌اند با کمال میل پذیرفته و دست به کار می‌شوند.

کرونا در افغانستان

مینا نیکزاد و میرویس فیروزی زوجی از ولایت بغلان با تصمیم کمک به نیازمندان، مراسم ازدواج خود را ساده برگزار کرده و مصارف آن را به نیازمندان اختصاص داده‌اند.

مینا نیکزاد در صحبت با خبرنامه گفت: “اعضای خانواده گفتند که حالا در این ماه رمضان و در این شرایط بحرانی که کسی نمی‌تواند در مراسم و جشن شرکت کند چه بهتر که این مصارف خرج چند خانواده نیازمند شود. همین باعث شد تا به توافق همه این کمک هرچند کوچک را به نیازمندان توزیع کنیم.”

تلاش برای همدردی و همیاری  

خانواده پدری مینا نیکزاد بزرگ قوم است و بسیاری از افراد به خصوص نیازمندان را می‌شناسد. به این ترتیب او لیستی از نیازمندان را آماده می‌کند که در بین آن بیشتر زنان بیوه و کسانی هستند که توانایی کار کردن ندارند.

این زوج مبلغ ۱۰۰ هزار افغانی را برای کمک به ۵۰ خانواده اختصاص داده و با خرید ۱۵۰ بوجی آرد آن را بین خانواده‌ها تقسیم کرده‌اند.

این دو که از ولایت بغلان هستند، تجربه کمک مالی به نیازمندان را ندارند اما در برنامه‌های رضاکارانه و بخش های اجتماعی همکاری های زیادی داشته‌اند.

خانم نیکزاد گفت: “ما هر دو حس خوب داریم که باعث شده‌ایم حداقل برای مدتی دغدغه یک خانواده را کمتر کنیم و سعی می‌کنم بیشتر از گذشته و به اندازه توانایی خود به نیازمندان کمک کنیم.”

جهت مطالعه مقاله ها و اخبار سبک زندگی اینجا را ببینید.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
شیوع ویروس کرونا کمک به نیازمندان نیکوکاری در زمانه کرونایی ویروس کرونا در افغانستان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید