۶ راهکار ساده که در روزهای قرنطینه فعال و سالم بمانیم |
۶ راهکار ساده که در روزهای قرنطینه فعال و سالم بمانیم

۶ راهکار ساده که در روزهای قرنطینه فعال و سالم بمانیم

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۳ / ثور ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

در روزهای قرنطینه مراقبت از سلامت روان اهمیت زیادی دارد چرا که اوضاع روحی-روانی ما تاثیر مستقیمی بر سلامت فیزیکی‌مان دارد. با این وجود نباید از اهمیت فعال بودن در این روزها غافل شویم.

دراین نوشتار با ۶ راهکار برای حفظ سلامت روحی و جسمی‌تان آشنا خواهیم شد.

۱. حرکت را به لحظا‌ت‌تان بیفزایید

دفعه بعد که مشغول تماشای تلویزیون بودید، بلند شوید و چند حرکت اسکوات انجام بدهید. وقتی ظرف می‌شویید، پاشنه پاها را آرام بالا و پایین ببرید. وقتی منتظرید آب بجوشد، چند شنای سوئدی بزنید. رقصیدن هم گزینه‌ای عالی برای حرکت دادن بدن است.

۲. کلی تجهیزات اطراف‌تان وجود دارد

برای فعال بودن، داشتن تجهیزات حرفه‌ای ضروری نیست. در این شرایط حتی می‌توانید از قوطی‌های غذا یا بطری‌های آب به عنوان وزنه استفاده کنید.

حتی می‌توانید با بچه‌ها بازی کنید. هر چیزی که دو، پرش و خزیدن دارد، می‌تواند فعالیتی عالی برای شما باشد.

۳. چند بار در روز ضربان قلب‌تان را بالا ببرید

اگر در خانه‌تان پله دارید، بالا و پایین رفتن از آنها بهترین شیوه برای بالا بردن ضربان قلب است. برای انجام یک برنامه تمرینی کامل در خانه، می‌توانید تا ۳۰ یا ۴۰ دقیقه این کار را انجام بدهید. حتی می‌توانید کمی خلاقیت به خرج دهید و مثلا وقتی از طبقه‌ای به طبقه‌ دیگر می‌روید، یکی دو دور پله را اضافه طی کنید.

۴. پیاده‌روی کنید

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که قرنطینه کامل وضع نشده، یعنی اجازه بیرون رفتن از خانه را دارید، پیاده‌روی حتی برای ۱۵ دقیقه ایده‌ خوبی است. فقط یادتان باشد که بهداشت دست را به دقت رعایت کنید.

۵. حرکات کششی انجام بدهید

حرکات کششی به حفظ انعطاف‌پذیری بدن کمک می‌کنند. حرکت کششی جنگجو با حرکت سجده از پوزهای یوگا عالی هستند. خیلی ساده زمان تماشای تلویزیون یا حضور در یک جلسه آنلاین می‌توانید حرکات کششی انجام بدهید.  بهتر است هفته‌ای چند بار حرکت کششی داشته باشید و هر حرکت را به مدت ۳۰ ثانیه نگه دارید.

۶. روی تنفس‌تان کار کنید

روی زمین دراز بکشید و دست‌ها را روی شکم قرار بدهید. طوری نفس بکشید که شکم‌تان بالا بیاید و وقتی نفس‌تان را بیرون می‌دهید، شکم‌تان پایین برود. ۱۰ بار این سبک تنفس را تکرار کنید. این روش تنفس شکمی آرامش زیادی به شما داده، اضطراب‌تان را از بین می‌برد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
روزهای قرنطین سلامتی قرنطین

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید