سفیر اتحادیه اروپا در افغانستان، در دیدار با محمد اشرف غنی گفته است که اتحادیه اروپا در راستای مبارزه با ویروس کرونا، آماده همکاری با حکومت افغانستان است.

ارگ ریاست جمهوری می گوید که رییس جمهور غنی، روز گذشته(جمعه، 8حمل) با سفرای اتحادیه اروپا مقیم کابل دیدار کرده و روی تدابیر و اقدامات حکومت در راستای مبارزه با ویروس کرونا، تعیین هیات مذاکره‌کننده صلح و تحولات سیاسی پس از انتخابات، صحبت کرده است.

بر اساس خبرنامه ارگ، در این دیدار پییر مایودین، سفیر اتحادیه اروپا در افغانستان، در مورد چالش ویروس کرونا صحبت کرده و ضمن ستایش از تدابیر و اقدامات اساسی حکومت افغانستان در راستای مبارزه با ویروس کرونا، گفته که آماده همکاری با حکومت افغانستان در امر مبارزه با این پدیده می باشند.

ghani

او همچنان در مورد مذاکره با طالبان و نگرانی هایی که در این خصوص وجود دارد، صحبت کرده و گفته که افغانستان نسبت به هر زمان دیگر به وحدت و یک‌پارچگی نیاز دارد. سفیر اتحادیه اروپا از تعیین هیات مذاکره کننده صلح از سوی حکومت استقبال کرده و بر انجام مذاکرات با طالبان که منجر به تامین صلح پایدار گردد، تاکید ورزیده است.

همزمان در این دیدار، رییس جمهور غنی گفته است که در مراسم تحلیف و بعد از آن در تمام نشست ها بر ایجاد یک کابینه همه شمول تاکید کرده و تلاش هایش برای بقای جمهوریت بوده است.

عنی در مورد نوع تصمیم گیری حکومت در روند صلح به ویژه در زمینه معرفی هیات مذاکره کننده صلح جزییات داده و گفته:” این هیات در اثر یک اجماع سرتاسری با اقشار مختلف مردم و شخصیت ها، احزاب و جریان های سیاسی تعیین گردیده است.”