آمادگی‌‌ها برای خروج؛ شبکه‌ی عملیات ویژه به عنوان ستونِ امنیتی در افغانستان عمل خواهد کرد |
آمادگی‌‌ها برای خروج؛ شبکه‌ی عملیات ویژه به عنوان ستونِ امنیتی در افغانستان عمل خواهد کرد

آمادگی‌‌ها برای خروج؛ شبکه‌ی عملیات ویژه به عنوان ستونِ امنیتی در افغانستان عمل خواهد کرد

خبرنگار خبرنامه

عباس عارفی
خبرنگار خبرنامه

۱۷ / حوت ۱۳۹۸ | ۰ دیدگاه
Image Title

نیروها‌ی آمریکایی برای زمانی بعداز خروج از افغانستان آمادگی می‌گیرند. به نقل از مقامات ارتش آمریکا، یک شبکه‌ی جدید نیروهای عملیات ویژه به عنوان ستون امنیتی در یک مأموریت نظامی در سطح کوچک‌تر در افغانستان طراحی شده است که بعداز خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، در صورت فروپاشی توافق صلح، این شبکه عملیات ویژه در مبارزه با جنگجویان دولت اسلامی با نیروهای امنیتی افغانستان کار خواهند کرد.

ایده ایجاد شبکه

جنرال آستین «اسکات» میلر، فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان، وقتی در تابستانِ گذشته آماده شد تا تعداد سربازان آمریکا را کاهش دهد، این شبکه ایجاد شد. ایده ایجاد این شبکه عملیات ویژه این بوده است که از این طریق هماهنگی بین نیروهای ائتلاف و نیروهای امنیتی افغان بهبود بخشیده شود.

آمریکا هسته‌ی اصلی

یک مقام ارشد نظامی آمریکا که نخواسته نامش فاش شود، گفه است: «این شبکه عملیات ویژه به منظور نگه داشتِ هرگونه تغییر در سیاست و یا تغییرات در هر شرایط برنامه‌ریزی شده است. نیروهای این شکبه با شرکای ائتلاف همکاری خواهد کرد. اما بدیهی است که هسته اصلی آن ایالات متحده خواهد بود.»

برنامه‌ی خروج

طبق توافقنامه‌ی صلح آمریکا با طالبان در قطر، قرار است تعداد سربازان آمریکایی از ۱۲۰۰۰ به ۸۶۰۰ در مدت ۱۳۵روز کاهش یابد. مقامات آمریکایی آشکار نساخته‌اند که این شبکه شامل چند عضو است، اما یک مقام ارشد نظامی گفته است که این شبکه برای کار با چند هزار سرباز آمریکایی در افغانستان یا تعداد کمتری ساخته شده است. اطلاعاتِ این شبکه از طریق WhatsApp اشتراک‌گذاری می‌شود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان خروج آمریکا خروج نیرو نیرو های امریکایی

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید