رستورانی که غذای هواپیما سرو می‌کند! |
رستورانی که غذای هواپیما سرو می‌کند!

رستورانی که غذای هواپیما سرو می‌کند!

۴ / جدی ۱۳۹۸ | ۰ دیدگاه
Image Title

به طور کلی، معروف است که خطوط هواییِ ارزان قیمت، غذای چندان خوبی به مسافران ارائه نمی‌دهند. اما ایرآسیا، شرکت هواپیمایی ارزان قیمت مالزیایی، در مورد کیفیت غذاهایی که در طول پروازهای خود سرو می‌کند، چنان مطمئن است که یک رستوران فست‌فود را راه‌اندازی کرده‌است که در آن غذاهای هواپیما را ارائه می‌دهد.

چندی قبل این شرکت هواپیمایی، رستوران سانتان (که در زبان مالی به معنای شیر نارگیل است) را در یک مِگامال در کوآلالامپور افتتاح کرد.

سخنگوی شرکت ایرآسیا می‌گوید، علت راه‌اندازی رستوران سانتان این بوده‌است‌ که مشتریانش “علاقه‌ی بسیار زیادی” به منوی پرواز این شرکت هواپیمایی (که توسط تیمی متشکل از ۵ سرآشپز طراحی شده‌است) دارند.

به گفته‌ی این سخنگو، در همان روز افتتاح این رستوران، غذایی به نام «ناسی لمک» (نوعی غذای تهیه شده از برنج مالایی که در شیر نارگیل و برگ گیاهی به نام پاندانوس پخته می‌شود) تا پایان ساعت ناهار به طور کامل فروخته شد و چیزی از آن باقی نماند!

پرطرفدارترین غذایی که در سانتان سرو می‌شود، ناسی لمک از سرآشپز پاک ناصر است که به عنوان نوعی برنج نارگیلی با سس چیلی و خوراک مرغ توصیف می‌شود.

پرطرفدارترین غذایی که در سانتان سرو می‌شود، ناسی لمک از سرآشپز پاک ناصر است که به عنوان نوعی برنج نارگیلی با سس چیلی و خوراک مرغ توصیف می‌شود.

ایرآسیا می‌گوید که قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۰، چهار رستوران دیگر را افتتاح کند، و سپس، طیِ سه تا پنج سال آینده ۱۰۰ رستوران و کافه را که تحت امتیاز این برند اداره می‌شوند، راه‌اندازی کند.

یک رستوران و منوی غذا، به سبک هواپیما، چه شکل و شمایلی دارد؟

ویژگی‌های رستوران سانتان

هر رستوران سانتان منوهای هوشمندی خواهد داشت که به هوش مصنوعی مجهز خواهند بود و می‌توانند بر اساس زمان، الگوهای سفارشات گذشته و برخی موارد دیگر، غذاهایی را به مشتریان توصیه کنند. مشتریان همچنین می‌توانند سفارشات را به صورت آنلاین یا از طریق یک اپلیکیشن روی تلفن همراه‌شان ثبت کنند. قیمت وعده‌های غذایی این رستوران نیز بین ۸ تا ۱۵ رینگیت مالزی یا حدود ۲ تا ۴ دالر متغیر است.

غذایی که در رستوران سانتان ارائه می‌شود

پرطرفدارترین غذایی که در سانتان سرو می‌شود، ناسی لمک از سرآشپز پاک ناصر است که به عنوان نوعی برنج نارگیلی با سس چیلی و خوراک مرغ توصیف می‌شود. ماهی آنچوویِ سرخ‌شده، نصف یک تخم مرغ آب‌پز و کمی آجیل، دورچینِ این غذا را تشکیل می‌دهد. سایر غذاهایی که در رستوران سانتان سرو می‌شوند، عبارتند از: پیتزای مرغ ویتنامی، فیله‌ی ماهی و آناناس کامبوجی با نودل، و مرغ و ریحان تایلندی همراه با برنج و تخم‌ مرغ پخته‌شده در روغن.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید