نگرانی از خروج زودهنگام؛ نمایندگان کنگره امریکا بر اهمیت حفظ پیشرفت‌ها در افغانستان تأکید دارند

نگرانی از خروج زودهنگام؛ نمایندگان کنگره امریکا بر اهمیت حفظ پیشرفت‌ها در افغانستان تأکید دارند

۲۷ / میزان ۱۳۹۸ | ۰ دیدگاه

سوزان دیویس و مارتا روبی، نمایندگان کنگره ایالات متحده روز جمعه(۲۶ میزان) در یک گفتگوی دوجانبه در موسسه صلح این کشور، در مورد دست‌آوردهای برجسته در افغانستان بحث کردند.

به دنبال تعلیق مذاکرات صلح ایالات متحده و طالبان در اوایل ماه گذشته، بسیاری از کارشناسان در افغانستان و ایالات متحده، از این ترس دارند که این کشور با معاهده یا بدون تفاهم‌نامه‌ای که تضمین‌کننده صلح و ثبات در افغانستان باشد، از این کشور خارج شود.

به گزارش موسسه صلح امریکا، در این گفت‌وگو، دیویس تأکید کرد که پیشرفت زنان در افغانستان با سرعتی بیش از حد، حتی نسبت به ایالات متحده در حال پیشرفت است.

در حالی که دیویس و روبی هر دو در پایان دور فعلی خود در کنگره بازنشسته می‌شوند، “بسیار امیدوار” هستند که نشست سالانه کنگره برای افغانستان ادامه یابد تا در مورد تغییرات بسیار امیدوارکننده‌ای که در کشور انجام شده، تأمل شود.

وی گفت: “با وجود برنامه‌های جنجالی اعضای کنگره، اعضای جدید کنگره نیز علاقه زیادی به ادامه این روند دارند.”

هیات کنگره امریکا هر سال در روز مادر به افغانستان می‌رود و با اعضای نیروهای مسلح آمریکایی و زنان افغانستان دیدار می‌کند.

 در طی چندین روز، آن‌ها همچنین از برخی مناطق دورافتاده کشور بازدید می‌کنند تا بهصورت حضوری با زنان محلی در مورد تغییرات زندگی آن‌ها دیدار و گفتگو کنند.

هر دو عضو این کنگره بر نقش زنان در پیشرفت افغانستان و همچنین نقش آن‌ها در برقراری صلح در کشور تأکید دارند.

روبی نیز بیان کرد: “طرز برخورد با زنان و محافظت از آنان در افغانستان، قدرت آن کشور را نشان می‌دهد.”

وی اضافه کرد که فرصت دادن به این زنان از اهمیت حیاتی برخوردار است و تعداد زیادی از زنان افغانستان وجود دارند که بسیار قربانی داده‌اند.

هر دو عضو کنگره آمریکا از سال ۲۰۰۷ به این سو رهبری گروهی از اعضای کنگره را در سفر به افغانستان داشتند و بعد از یک دهه بازدید از این کشور، پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای را در کشور شاهد بوده‌اند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید